Dokumenty do pobrania:

 

 

Wycieczka integracyjna (2016-12-19)

11.12.2016 r. wybraliśmy się na zaplanowaną wycieczkę integracyjną do miejscowości Moszna. W harmonogramie wycieczki przewidziano również wizytę w zamku i koncert operetkowy pod tytułem „Usta milczą, dusza śpiewa”. Na scenie zagościli artyści Teatru Muzycznego Castello z Gliwic Naira Ayvazyan i Tomasz Białek, którzy wprawili publiczność w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na scenie zamku w Mosznej artyści teatru Castello zaprezentowali słynne utwory operetkowe i musicalowe min. z operetki "Księżniczka Czardasza" . Rozdawali autografy, można było zakupić płyty z utworami w wykonaniu gwiazdy teatru, słynnej sopranistki Nairy Ayvazyan. Nie zabrakło również chwil spędzonych przy wspólnej kawie.

Aurelia Polywka

 

Spotkanie z panią dietetyk Sylwią Konefał - Preisner (2016-12-14)

07.12 w PSP nr 2 w Gogolinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu, tym razem z p. dietetyk Sylwią Konefał-Preisner. Pani Sylwia przygotowała interesującą prezentację, mającą na celu uświadomienie uczestnikom ważnej rzeczy, mianowicie konieczności czytania przez nas etykiet towarów, po które sięgamy robiąc zakupy. Zaznajomiła nas z terminologią dotyczącą składu podstawowych produktów żywnościowych, szczególny nacisk położyła na szkodliwość większą bądź mniejszą konserwantów i barwników, które znajdziemy w większości artykułach spożywczych. Spotkanie inspirowało do rozmowy i z pewnością przyczyni się do zmiany niektórych przyzwyczajeń w zakresie zakupu „niezdrowej” żywności.

Aurelia Polywka

 

Warsztaty kulinarne (2016-11-30)

23 XI 2016 r. w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe warsztaty kulinarne z p. Ireną Jasińską. Uczestnicy projektu kolejny raz wykazali się niezwykłymi umiejętnościami przygotowywania smacznych potraw. Panie podzieliły się na kilkuosobowe zespoły i przy pomocy p. Ireny przygotowały spring rollsy (krokieciki ryżowe), śledzie z awokado i burakiem, cykorię z musem z gorgonzoli, gotowały zupę z dyni makaronowej i piekły francuza z makiem.  Wszystko było bardzo smaczne, czego dowodem były puste naczynia po wspólnej degustacji. Panie zapewniły, że na pewno skorzystają z proponowanych przepisów i ugoszczą nimi swoich gości.

Aurelia Polywka

 

Spotkanie z dietetykiem (2016-11-15)

W środę 05.10.2016 r. w PSP nr 2 w Gogolinie odbyło się w ramach projektu  spotkanie z p. Anną Kowolik, dietetykiem żywienia. Pani Anna swoją wszechstronną wiedzą z dziedziny zdrowego żywienia zaskarbiła sobie przychylność uczestników spotkania. Przede wszystkim informowała o podstawowych zasadach skutecznych w zwalczaniu nadwagi, mówiła o „zdrowych” produktach, niezbędnych w naszym codziennym menu, przekonywała do zmiany diety i stylu życia. Odpowiadała również na pytania uczestników dotyczące konkretnej diety, wynikającej z różnych chorób, na które cierpimy. Po spotkaniu, p. Ania jeszcze długo była do dyspozycji słuchaczy, pomagając w odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Aurelia Polywka

 

Zajęcia jogi (2016-11-15)

W piątek 07.10 odbyły się w szkolnej sali gimnastycznej PSP nr 2 w Gogolinie zajęcia jogi. Do ćwiczeń z chęcią przystąpiły zaciekawione panie w różnym przedziale wiekowym. Instruktor przywitał wszystkich biorących udział w zajęciach, wytłumaczył czemu służą ćwiczenia jogi, zachęcał do systematycznego uczestnictwa, mówił o korzyściach wynikających z regularnego ćwiczenia, przestrzegał jednak przed nadmiernym obciążeniem organizmu mówiąc „każdy wykonuje ćwiczenia tak jak potrafi, nie forsujemy swojego organizmu”. Nie obyło się bez jęków i stękania, jak to zwykle bywa na początkowym etapie ćwiczeń. Żegnając się, wszyscy myśleli już o następnym, równie ciekawym spotkaniu.

Aurelia Polywka 

 

Relacja z ogniska integracyjnego - "Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?" (2016-11-15)

W piątek 30 września ogniskiem integracyjnym oficjalnie rozpoczęliśmy realizację naszego projektu „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?”

Spotkanie przy ognisku rozpoczęło się w bardzo miłej atmosferze. Pani prezes Krystyna Skoczylas powitała przybyłych  gości, życząc satysfakcji ze spotkań, które odbywać się będą w ramach realizacji projektu. Rozmowy przy ognisku trwały do późnego wieczora, nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek z grilla i smacznego pieczywa. Czas spędzony w tak miłym gronie wypełniony był rozmowami i przyśpiewkami. Goście rozstali się w bardzo dobrym nastroju, myśląc już o kolejnym ciekawym spotkaniu z panią dietetyk.

Aurelia Polywka.

 

Zaproszenie do udziału w projekcie (2016-09-17) 

 

UMOWA DOTACJI nr 2/2232/64/DL9-ODL/2016 (2016-07-06)

Umowa - wersja PDF

 

Podziękowania (2015-11-03)

 

Zbiórka publiczna (2015-02-03)

Stowarzyszenie Oświatowo – Artystyczne "Edukacja ku przyszłości" zorganizowało zbiórkę publiczną.

W dniu 31.01.2015r. -  środki  pochodzące ze zbiórki zostaną w całości przeznaczone na organizację warsztatów naukowych dla uzdolnionej młodzieży Zespołu Szkół w Gogolinie.

  • Miejscem zbiórki publicznej był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie  podczas Gali Samorządowej 2015.

Formą przeprowadzonej zbiórki publicznej była zbiórka do puszek.

Krystyna Skoczylas

 

Konkurs na logo (2014-06-23)

Od dnia 3 marca do dnia 15 czerwca 2014 roku Zarząd Stowarzyszenia Oświatowo- Artystycznego "Edukacja ku przyszłości" w Gogolinie ogłosił konkurs na logo stowarzyszenia wśród dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych, gimnazjum i liceum. Do konkursu dostarczono 33 prace plastyczne, wykonane różnymi technikami.

W dniu 18.06.2014 r. w siedzibie stowarzyszenia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie komisja konkursowa w składzie :

  • Renata Kochanowska – przewodniczący;
  • Koryna Konopka – członek;
  • Katarzyna Figiela –członek;

dokonała oceny prac, dostarczonych przez placówki oświatowe naszej gminy. W wyniku oceny wybrano pracę uczennicy Julii Gozdek z kl. V Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie.

 LOGO2

 

Zbiórka publiczna (2014-04-04)

Stowarzyszenie Oświatowo – Artystyczne "Edukacja ku przyszłości" zorganizuje zbiórki publiczne: 

  • w dniach od 06.04.2014 r. do 31.05.2014 r. Celem zbiórek jest pomoc i wsparcie dla dzieci i młodzieży na Ukrainie.

Miejscem zbiórki publicznej będą Hala sportowa im. Blautów w Gogolinie podczas Jarmarku Wielkanocnego w dn. 06.04.2014 r. oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląskim, Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni, Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie oraz w Zespół Szkół w Gogolinie.

Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na:

  • organizację wymiany dzieci i młodzieży z Ukrainy podczas wakacji 2014 r. w Kamieniu Śląskim.

Formą przeprowadzonej zbiórki publicznej będzie sprzedaż cegiełek.

Aurelia Polywka

 

Zbiórka publiczna (2014-01-25)

Stowarzyszenie Oświatowo – Artystyczne "Edukacja ku przyszłości" przeprowadzi podczas Samorządowej Gali Karnawałowej Gogolin 2014 w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, w dniach 7.02.2014 r. i 8.02.2014 r. publiczną zbiórkę, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację warsztatów naukowych dla młodzieży gimnazjum i klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego.

 

Zaproszenie (2014-01-13)