W grudniu został rozstrzygnięty konkurs pt. „Moja ulubiona postać literacka i jej świat” dla klas I - III oraz konkurs literacki "Co było dalej" dla klas IV - VIII. Uczniowie klas I - III wykonali prace literacko – plastyczne związane z poznanymi książkami w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a starsi nasi wychowankowie napisali opowiadanie twórcze w oparciu o przeczytaną przez siebie pozycję literacką.
U

czniowie nagrodzeniu w konkursie w kategorii kl. I - III:
I miejsce – Wojciech Małek,
II miejsce – Julia Szulińska,
III miejsce – Karolina Bomba.

W kategorii klas IV - VIII wyróżnienie otrzymał:
Amadeusz Hoffman z kl. VIIIa.

Serdecznie gratulujemy!

A. Rosenberger,
A. Wiora

9.11.2018 r. uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Marioli Jendrusch zorganizowali poranek czytelniczy. W przedsięwzięcie zaangażowali się również rodzice. Salę udekorowano zgodnie z treścią książki ,,Wąsik, niechciany kotek" z serii ,,Zaopiekuj się mną" Holly Webb.
Najpierw odbyła się rozmowa na temat zwierząt domowych, jak należy się nimi opiekować oraz rozmowa o zwierzętach w schroniskach - o adopcji kotka lub pieska, zamiast kupowania zwierząt u hodowców.
Później było wspólne czytanie książki przez rodziców, nauczyciela i wybranych uczniów. Następnie dzieci rozwiązywały rebusy, zgodnie z tematem i wykonały pracę plastyczną - wyklejankę pt. ,,Kotek -Wąsik".
Za wspaniałe przygotowanie poranka czytelniczego uczniowie zostali nagrodzeni przez wychowawcę i rodziców pysznymi cukierkami i batonikami.
W imprezie czytelniczej brała również udział nasza pani dyrektor, Renata Kochanowska, która także była zachwycona zaangażowaniem klasy w organizację poranka.

Opracowała mgr Mariola Jendrusch

14 grudnia br. klasa trzecia obchodziła Dzień z Książką w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, a następnie dokonały ich prezentacji dla koleżanek i kolegów. Podczas pokazu i omawiania dzieł literackich odbyło się również czytanie wybranych fragmentów. Następnie każdy uczeń wykonał okładkę tytułową do swojej książeczki.
Zajęcia były ciekawe, a dzieci zadowolone, gdyż mogły zaprezentować rówieśnikom przyniesione publikacje.

Mariola Jendrusch

Klasa 1  pdf