Wtorek

10:00-13:30

Środa

08::50-09:50
12:30-13:30
14:15-15:45

Czwartek

08:45-09:45
10:35-13:35

Piątek 

08:45-15:15

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje w domu, nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech. Chcąc więc ograniczyć zagrożenie skorzystajcie Państwo z naszych porad:

Dla rodziców!

W tych trudnych dla nas czasach pochylmy się nad naszymi dziećmi i spróbujmy zrozumieć jakie mają potrzeby i czego od nas oczekują.

Potrzeby jakie mają dzieci, są ważną wskazówką dla rodziców i są drogowskazem do podejmowania adekwatnych oddziaływań wychowawczych. Działania rodziców, którzy szanują potrzeby swojego dziecka są niepodważalnym warunkiem do wychowania mądrego i szczęśliwego dziecka, które z radością będzie uczyło się nowych umiejętności.

Pomoc terapeutyczna i psychologiczna w ramach umowy NFZ w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapetycznej dla Dzieci i Młodzieży znajdujący się w NZOZ „OTMĘT” w Krapkowicach.

Rejestracja w godzinach 8.00-14.00

pod numerem tel: 798- 867- 421

(W związku z epidemią COVID- 19 informujemy, iż nasz ośrodek świadczy usługi w formie porad i konsultacji za pośrednictwem systemów teleinformatycznych).

Uczniowie mogą uzyskać pomoc:

  • gdy mają trudności w nauce;
  • gdy czują się źle i potrzebują pomocy i rady;
  • gdy ktoś naruszy ich godność;
  • gdy ktoś stosuje wobec nich przemoc;
  • gdy odczuwają brak zrozumienia w szkole, w domu, w grupie rówieśniczej i chcą z kimś porozmawiać;

Rodzice uczniów mogą uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemów, dotyczących ich dziecka a w szczególności, gdy: