Psycholog szkolny mgr Sandra Polywka-Nicze

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

gabinet nr 23 (IIpiętro)

Poniedziałek

  • 9:30-14:30

Wtorek

  • 10:00-15:00

Środa

  • 10:00-14:00
  • 14.00-15.00 konsultacje

Można umówić się na konsultacje o dogodnej dla Państwa godzinie.

W związku z prowadzonymi regularnymi spotkaniami oraz zajęciami proszę o uprzedni kontakt celem umówienia spotkania.

 

Intro.

Egzamin ósmoklasisty to ważne wydarzenie w życiu dziecka, które wieńczy naukę w szkole podstawowej. Uczniom oraz rodzicom wydaje się, że po egzaminie nic już nie będzie takie samo. Od wyników zależy przecież to, w jakiej szkole młodzież będzie kontynuowała naukę od września 2022 r. A przecież dwa lata poprzedzające egzamin były jednym z najdziwniejszych szkolnych doświadczeń młodzieży. Stres przedegzaminacyjny jest ogromny, a na "nadrabianie" nie ma już czasu. Jedne, co dzisiaj może realnie pomóc uczniom, to wiedza, jak opanować trudne emocje przed egzaminem ósmoklasisty.

Troska o własne emocje jest ważna!

Aby funkcjonować, trzeba swoje emocje regulować, a doświadczamy ich w obecnych czasach mnóstwo, i to o różnym nasileniu.

Codziennie zmagamy się z jakimś napięciem i z reguły na co dzień sobie z nim jakoś radzimy. Natomiast im więcej tego napięcia przybywa, tym więcej i tym bardziej potrzebujemy rozmaitych strategii regulacji emocji.

Za naszą granicą rozpoczęła się wojna. Każdy z nas zna kogoś, kto jest z Ukrainy, są to nasi koledzy, koleżanki, sąsiedzi, współpracownicy. Widzimy i czujemy smutek, lęk, rozpacz... w tym wszystkim są też nasze dzieci, które muszą się w tej nowej rzeczywistości (tuż po koronawirusie) odnaleźć...

To był trudny semestr, pod każdym względem, tak więc tym bardziej gratuluję dotrwania do jego końca:) Chciałabym życzyć wszystkim udanych ferii. W zdrowiu!
A poniżej przesyłam zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych. Odpocznijcie i naładujcie energię na kolejny semestr!