Uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni – p. Barbary Wieczorek wykazali się nie lada kreatywnością, wyobraźnią i zaangażowaniem. W ramach projektu zrealizowanego na podstawie założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedstawili bowiem dalsze losy swego ulubionego bohatera literackiego – Koziołka Matołka. Ich prace były niezmiernie ciekawe oraz intrygujące. Serdecznie gratulujemy!

Anna Feilert

Izabela Bieńczak

Uczniowie klasy 6a stworzyli przepiękną, bardzo realistyczną makietę, która nawiązuje do fabuły powieści fantasy C.S. Lewisa. Okazuje się, że cz. 1, czyli „Lew, czarownica i stara szafa” to jedna z ulubionych książek naszych uczniów. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna zakupiła kolejne części serii, m.in. „Księcia Kaspiana”, „Srebrne krzesło” czy „Siostrzeńca czarodzieja”. Zapraszamy!

Anna Feilert, Izabela Bieńczak

Uczennica klasy 5b – Magdalena Bęben wykonała wspaniałą prezentację multimedialną, w której przedstawia bohaterów książki C. S. Lewisa pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Zapraszamy do oglądania i słuchania, gdyż Magda dobrała odpowiedni podkład muzyczny!

Anna Feilert

pdf

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkolna biblioteka wzbogaciła się nie tylko o kilkaset książek, które wybierali uczniowie naszej szkoły, ale także o zakładki wykonane z papieru ekologicznego oraz pieczątkę z logo programu.

Anna Feilert, Izabela Bieńczak

zyczenia bn 2021

Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się niedługo w naszej  szkole!

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W piątek, 17 grudnia uczniowie ostatni raz w tym roku kalendarzowym spotkali się w szkole z kolegami i koleżankami oraz nauczycielami. Od poniedziałku lekcje odbywają się w wirtualnym świecie.

Piątek był niezwykle świątecznym dniem. Kolędom i życzeniom nie było końca. Uczniowie klasy 2b przygotowali dla dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły występ kolędowy. Donośny głos i śpiew pastorałek rozbrzmiewał w całej szkole. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali piernikowe upominki oraz słodycze dla uczniów oraz nauczycieli.

Uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych, aby złożyć sobie życzenia, pośpiewać kolędy i zjeść pyszne, świąteczne łakocie.

M. Grochla