Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia została udostępniona aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu.

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany, bankowość elektroniczna) lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz lub nie potrafisz obsługiwać komputera? Nie martw się pomogą Ci urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu albo nie potrafią obsługiwać komputera mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miejskiego w Gogolinie ul. Krapkowicka 6 pok. nr 2  i zgłosić się do punktu do samospisu. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną proszę o sprawdzenie telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę tel. 77 407 68 12.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrze będą dzwonić

Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numeru 22 828 88 88.

WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. PAMIĘTAJ –jeżeli nie chcesz udzielać informacji przez telefon – spisz się sam przez Internet w dogodnym dla Ciebie terminie.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

dzieneuropejski2

 

Dwieście trzydzieści lat temu Polacy uchwalili konstytucję.

Był to pierwszy taki dokument w Europie i drugi na świecie.  Ustawa zasadnicza zmieniała ustrój. Polska stała się monarchią konstytucyjną. Dokument poprawiał sytuację chłopów i mieszczan. Nie zdołał jednak zapobiec rozbiorom. Kilka lat później sąsiedzi zajęli ziemie Rzeczypospolitej.

Uchwalona w 1791 roku Konstytucja 3 maja  była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. 

Aby przybliżyć wydarzenie historyczne i znaczenie konstytucji obejrzyjmy prezentację przygotowaną przez naszą uczennicę:

www.canva.com/design/DAEcNEwNeuc/FM1fFk5jlI1SftS31caa2g/view?utm_content=DAEcNEwNeuc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishpresent

O konstytucji pamiętała także klasa 6a:

psp2gogolinpl-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/alexander_pollok_psp2gogolinpl_onmicrosoft_com/EdbKLJyRtrZNpDO1cQd8saMBbecqbk-CMaai_TlvIX_Auw?e=k0hn3c

nauczyciel historii R. Chmura

ikona pdfProfilaktyka cukrzycy

ikona pdfProfilaktyka otyłości

W dniu 14 kwietnia 2021 r. przeprowadzony został finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 pod hasłem „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”.

Tegoroczny Konkurs przeprowadzony został zdalnie z wykorzystaniem platformy Testportal. Spośród blisko 800 uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli udział w konkursowych zmaganiach na etapie szkolnym, po przejściu etapu rejonowego, w finale wzięło udział 249 uczestników.

Wśród finalistów, którzy przekroczyli próg 85% punktów, tym samym otrzymując tytuł Laureata, znalazła się nasza uczennica – Izabela Dubanowicz z klasy 7B.

Gratulujemy Izabeli sukcesu i dziękujemy za podjęty trud przygotowania się do konkursu.

ks. S. Krawczyk

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy przepięknie zaprezentowali się w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Choć w tym roku konkurs odbywał się w świecie wirtualnym (nie można było się osobiście zaprezentować), naszym uczestnikom nie przeszkodziło to w zdobyciu sukcesów.

Wyniki konkursu:

Kategoria klasy I-III

1. miejsce: Martyna Tomaszek – uczennica klasy IIIb

2. miejsce: Piotr Bęben – uczeń klasy I b

Wyróżnienie: Emilia Tarnawska – uczennica klasy IIIa

Kategoria klasy IV-VI

3. miejsce: Magdalena Bęben – uczennica klasy IVb

Wyróżnienie: Hubert Janusz – uczeń klasy V

Cieszymy się, że pomimo pandemii, uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy odwagi i zdobytych sukcesów. Martynie Tomaszek życzmy powodzenia w  etapie rejonowym 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Strzelcach Opolskich.

M. Grochla

W 2009 r. ONZ ustanowiło dzień 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Sformułowanie to odzwierciedla współzależność, która istnieje między ludźmi a innymi żywymi gatunkami wspólnie zamieszkującymi na planecie. W Polsce Dzień Ziemi organizowany jest od 1990 r.

W tym roku ze względu na pandemię korononawirusa ten wyjątkowy dzień obchodzimy inaczej niż zwykle. Nauka odbywa się zdalnie, musimy zachowywać reżim sanitarny. Jednak chcemy udowodnić, że pomimo pandemii pamiętamy o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zapraszamy do zabawy w naszym wirtualnym ecape roomie i obejrzenia filmu, który znajduje się w linku.

Iwona Krawczyk

https://view.genial.ly/6079dd02095f400d4bcb7f78/presentation-copy-dzien-ziemi

https://www.youtube.com/watch?v=kdSG0TK7kBc