Wykaz podręczników: doc

pdf Zarządzenie Nr 932 dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 30 czerwca 2021 r. w sprawie ustalenia procedur wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego w 2021 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

 

 

 

 

pdfKomunikat Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu dotyczący wglądów do prac egzaminacyjnych z egzaminu ósmoklasisty w 2021 r.

 

 

 

 

 

25 czerwca o godzinie 9.00 trzydzieścioro dziewięcioro uczniów PSP nr 2 w Gogolinie zasiadło po raz ostatni w uroczyście udekorowanej sali gimnastycznej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego prowadząca spotkanie, Victoria Grabelus, powitała przybyłą na tę uroczystość panią dyrektor, Renatę Kochanowską, przedstawiciela Gminy - panią Renatę Hasse, wychowawców: Stanisławę Szewczyk i Bernadetę Konieczną oraz pracowników administracji i rodziców.

W pożegnalnym przemówieniu prowadząca przypomniała najważniejsze aspekty uczniowskiego życia w szkole - ich pierwsze przyjaźnie, pierwsze sukcesy i porażki, natomiast Paulina Wieczorek wyraziła w wierszu pt.: "Podziękowanie” swą wdzięczność za trudy nauczania i wychowania.

Wspomnienia uczniów podsumowały słowa piosenki M. Grechuty: „Dni, których nie znamy” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy” - wyrecytowany przez Martynę Kluge. W czasie uroczystości w tle były wyświetlane prezentacje multimedialne klasy 8 A i 8 B przedstawiające zarejestrowane życie uczniów na przestrzeni ośmiu lat spędzonych w szkole podstawowej.

Nie zabrakło również podziękowań i wyróżnień. Najpierw podziękowano organowi prowadzącemu naszą szkołę za wsparcie i dbałość o potrzeby edukacyjne uczniów. Później przemówienie wygłosiła pani dyrektor - Renata Kochanowska. Następnie wręczono Victorii Grabelus Nagrodę Burmistrza za najwyższą średnią w nauce w naszej szkole (5,61). Pani dyrektor podziękowała również paniom należącym do Rady Rodziców za wieloletnią współpracę oraz wręczyła podziękowania rodzicom, którzy wspierali inicjatywy podejmowane przez szkołę oraz naszych nauczycieli i wychowawców. W tej części programu zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z paskiem oraz dyplomy za wzorową frekwencję.

Na kolejny punkt programu uczniowie z pewnością czekali z niecierpliwością. Po wystąpieniu wychowawców nastąpiło wręczenie upragnionych świadectw ukończenia szkoły podstawowej.

Spotkanie zakończył taniec belgijka w wykonaniu uczennic klas ósmych.

Natomiast uczniowie klas I – VII spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasie i po otrzymaniu świadectw udali się na upragnione wakacje.

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam powodzenia!

Do zobaczenia!

S. Szewczyk
B. Konieczna

Uczniowie klasy 2b zakończyli innowacyjne zajęcia „Na tropie ślimaków Achatina”. Wykonali lapbooki i mieli okazję współprowadzić żywą lekcję przyrody dla klas I- III oraz przedszkolaków z Publicznego przedszkola nr 1 oraz Publicznego Przedszkolna nr 3 w Gogolinie.

K. Kubiczek

W ostatni poniedziałek tego roku szkolnego klasy 4b, 5 i 6b pojechały do Olszowej do Parku Miniatur. Dzień zapowiadał się gorący, więc uzbrojeni w wodę, czapki i kapelusze uczniowie wsiedli do autobusu.

Na miejscu mogli zwiedzić słynny już Park Miniatur Sakralnych, odgadując, która znana świątynia została odtworzona na poszczególnych stanowiskach. Następnie nasi wychowankowie mogli skorzystać z różnorodnych atrakcji, które oferuje park w Olszowej. Były to m.in. park linowy, krzywe zwierciadła, zjazd pontonem, bilard w wydaniu mega czy hokej. Jednak nic nie przebiło przejażdżki po wodzie rowerkiem wodnym lub łódką. Kolejka na tę atrakcję nie miała końca.

W przerwie dzieci mogły się posilić kiełbaską z grilla. Część jednak wolała lody, co dziwić nie może przy tak upalnej pogodzie. Atmosfera w czasie wyjazdu była spokojna a w powietrzu było wręcz czuć nadchodzące dużymi krokami wakacje. Woda, słońce, cisza i zieleń wokół nie pozostawiały złudzeń – wakacje tuż, tuż...

Zapraszamy do galerii.

Anna Wiora

Muzyka otacza nas zewsząd, czy tego chcemy czy też nie. Warto jednak pójść o krok dalej i świadomie wybierać takie utwory, które mimo upływu lat, wciąż pozostają aktualne…

21.06.2021 r. uczniowie klas 1a, 1b, 2a oraz 2b PSP2 w Gogolinie wzięli udział w audycji muzycznej zorganizowanej przez GOK w Gogolinie. Wysłuchali utworów Mozarta oraz Chopina, rozpoznawali znane wykonania artystów. Nie zabrakło również zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się instrumentom muzycznym, szczególną uwagę zwracając na fortepian. Uczniowie bardzo chętnie śpiewali piosenkę „Panie Janie” w różnych wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz niemieckiej. To był udany dzień!:)

Anna Szczudrawa

14 czerwca pierwszaki wraz z nauczycielami wyruszyły na wycieczkę do Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej. Najpierw zobaczyli miniatury kościołów, które zostały wkomponowane w piękną naturę. Następnie udali się na zabawę do parku linowego. Korzystali również z nowych urządzeń: chomika, bilarda, unihokeja, planu PinArt. Był też czas na ognisko. Szczęśliwe dzieci korzystały z wszystkich atrakcji bez ograniczeń. W dobrych nastrojach wróciły bezpiecznie do domu.

M. Grochla

Kierownik wypoczynku: Koryna Konopka

Forma wypoczynku: zajęcia rekreacyjno-sportowe

 

W dniach od 28.06.2021 r. do 02.07.2021 r.

20210628 20210702

W dniach od 05.07.2021 r. do 09.07.2021 r.

20210705 20210709

* Uczestnikom zajęć zapewniamy herbatę i kiełbasę na grilla w dniu zakończenia zajęć rekreacyjno-sportowych.

* Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie z przyczyn niezależnych od niego.

Dziś klasa siódma stworzyła na lekcji chemii olejki antystresowe. Nasza kompozycja składała się ze składników charakteryzujących się cennymi właściwościami, których korzystanie wpływa kojąco na samopoczucie. Wykorzystaliśmy np.  olejek z mięty, który działa przede wszystkim odświeżająco, przeciwbakteryjnie i relaksacyjnie.  Olejek kadzidłowy działa antydepresyjnie i tonizująco. Olejek lawendowy z kolei wspomaga walkę z bezsennością, a także wspiera pracę układu nerwowego. W sam raz na stres związany z wystawianiem ocen.

Iwona Krawczyk