SEMESTR I

• Organizacja kampanii wyborczej i wyborów do Samorządu Uczniowskiego;
  • Wybory Samorządu Uczniowskiego;
  • Opracowanie planu pracy SU na rok szkolny 2020/2021;
  • Akcja „Pamiętamy..” –  złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na Grobie Powstańców Śląskich, dbamy:  o groby bezimiennych;
  • Dzień Postaci z Bajek;
  • Dzień Jeża;
  • Andrzejki - wróżby;

AKCJE STAŁE:

• prowadzenie gazetki Samorządu Uczniowskiego i  dbanie o jej estetykę; wywieszanie informacji o pracy SU oraz przygotowywanie gazetek związanych z aktualną tematyką;
  • informowanie wszystkich uczniów i wychowawców klas o organizowanych akcjach;
  • spotkania SU z opiekunem;
  • współpraca z Radą Rodziców naszej szkoły;
  • przekazywanie informacji o działalności Samorządu  Uczniowskiego na stronę internetową szkoły;
  • współpraca z fundacjami organizującymi akcje  charytatywne;
  • udział w uroczystościach szkolnych
  • działania wynikające z aktualnych potrzeb szkoły.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. KORNELA MAKUSZYNSKIEGO W GOGOLINIE

AKCJE STAŁE:

• prowadzenie gazetki Samorządu Uczniowskiego i dbanie o jej estetykę; wywieszanie informacji o pracy S U oraz przygotowywanie gazetek związanych z aktualną tematyką;
  • informowanie wszystkich uczniów i wychowawców klas o organizowanych akcjach;
  • spotkania SU z opiekunem;
  • współpraca z Radą Rodziców naszej szkoły;
  • przekazywanie informacji o działalności Samorządu Uczniowskiego na stronę internetową szkoły;
  • współpraca z fundacjami organizującymi akcje charytatywne;
  • udział w uroczystościach szkolnych
  • działania wynikające z aktualnych potrzeb szkoły.

26 kwietnia w naszej szkole zrobiło się słodko. A to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił Dzień Czekolady. Uczniowie i nauczyciele mogli podzielić się słodyczami, które otrzymali na Wielkanoc. Akcja wywołała uśmiechy na twarzach dziewcząt i chłopców, bo kto nie lubi czekolady?!

M. Grochla

10 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień białej koszulki. W naszej szkole zrobiło się jeszcze bardziej zimowo. Zapraszamy do fotorelacji.
M. Grochla

30 listopada w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali stoiska z wróżbami dla sowich kolegów i koleżanek. Na szkolnych korytarzach przepowiadali przyszłość oraz organizowali zabawy andrzejkowe.

Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo kto nie chciałby wiedzieć, co go czeka w przyszłości?!

M. Grochla

30 listopada w naszej szkole zrobiło się biało. Wszystko przez to, że obchodzono Dzień białych skarpet. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele dumnie prezentowali swoje piękne skarpetki.

M. Grochla

26 listopada w naszej szkole uczniowie klas 1-8 obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Dziewczęta i chłopcy klas młodszych uczestniczyli w zajęciach ze swoimi przytulankami. Starsi natomiast przynieśli maskotki, żeby zapewnić sobie alibi, ponieważ ten, kto miał misia, nie mógł być pytany na lekcjach.