W dniu 7.11.2018 od godziny 17.00 nasza gogolińska dwójka zamieniła się w kolorowy świat książki. Za każdymi drzwiami krył się bowiem inny świat – świat książek czytanych w tym czasie przez uczniów, ich rodziców, nauczycieli czy zaproszonych gości.

Tak też mogliśmy trafić w okolice jeziora, gdzie swoje przygody przeżywał Franklin (seria książek o Franklinie) oraz do światów pełnych zagadek i tajemnic. Młodsi rozwiązywali tajemnicę kawiarni, starsi – zagadkę mumii (seria książek o tajemnicach). W klasach pojawiły się także opowieści o magicznym drzewie, z którego zrobione czerwone krzesło miało wyjątkowe magiczne moce („Magiczne drzewo” A. Maleszki). Jedna z klas postanowiła pośmiać się przy wygłupach tytułowego cwaniaczka z jednej bardzo poczytnych wśród młodzieży książek („Dziennik cwaniaczka” G. Heffley'a), a inna udowodnić wszystkim, że nie ma nudnych dni (R. Piątkowska, „Nie ma nudnych dni”). Pojawił się nawet świat znanego nam wszystkim komiksu o Tytusie, Romku i A'Tomku.

Popołudnie z książką to akcja zorganizowana w ramach działań związanych z Rządowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Jej celem było propagowanie czytania wśród najmłodszych i nieco starszych naszych uczniów oraz zainteresowanie ich nowym księgozbiorem szkolnej biblioteki. Cel wydaje się być osiągniętym, ponieważ niektórzy uczniowie następnego dnia wypożyczali czytane przez siebie dnia poprzedniego książki, nie mogąc się doczekać ich zakończenia.

Podkreślę, że prócz wyboru pozycji literackiej, uczniowie musieli przedstawić ciekawy pomysł na swoje klasowe czytanie: wystrój klasy miał w jakikolwiek sposób współgrać z treścią tekstu. Okazało się, że każda klasa podeszła do tego na swój sposób, a efekty są fantastyczne! Zapraszam do fotorelacji...

Nadmienię jeszcze, że impreza odbyła się w formie konkursu międzyklasowego, w którym nagrody ufundowała Rada Rodziców PSP 2 Gogolin. Serdecznie dziękujemy! Na wyniki musimy niestety poczekać do najbliższego ogólnoszkolnego apelu.

Anna Wiora