Pierwszy dzień, tydzień, a czasem nawet miesiąc stanowi dla dziecka spore wyzwanie. Sporo mówi się o adaptacji dzieci do przedszkola, ale nie zapominajmy jednak o tym, że adaptacja do szkoły także może być wyzwaniem! Zarówno dla dzieci, jak i dla samych dorosłych.

Psycholog szkolny mgr Sandra Polywka-Nicze

gabinet nr 23 (IIpiętro)

• 9:30-14:30

• 10:00-15:00

• 10:00-14:00
  • 14.00-15.00 konsultacje

Można umówić się na konsultacje o dogodnej dla Państwa godzinie.

W związku z prowadzonymi regularnymi spotkaniami oraz zajęciami proszę o uprzedni kontakt celem umówienia spotkania.

Egzamin ósmoklasisty to ważne wydarzenie w życiu dziecka, które wieńczy naukę w szkole podstawowej. Uczniom oraz rodzicom wydaje się, że po egzaminie nic już nie będzie takie samo. Od wyników zależy przecież to, w jakiej szkole młodzież będzie kontynuowała naukę od września 2023 r. A przecież ostatnie lata poprzedzające egzamin były jednymi z najdziwniejszych szkolnych doświadczeń młodzieży. Stres przedegzaminacyjny jest ogromny, a na "nadrabianie" nie ma już czasu. Jedne, co dzisiaj może realnie pomóc uczniom, to wiedza, jak opanować trudne emocje przed egzaminem ósmoklasisty.

Dziś post ostrzegawczy, zwłaszcza dla rodziców/starszego rodzeństwa.

CHALLENGE czyli wyzwania, bardzo modne w Internecie.

Chciałabym przedstawić kilka, które uważam za najbardziej niebezpieczne.

Proszę o czujność oraz obserwację swoich pociech.