Przełom maja i czerwca to okres, w którym organizowane są różne wycieczki. Toteż 31 maja br. klasa III a udała się na Dolny Śląsk, by zwiedzić tamtejsze atrakcje, a mianowicie Kopalnię Złota i Średniowieczną Osadę Górniczą w Złotym Stoku. Uczniowie poznali tradycje górnictwa i hutnictwa złota i arsenu, przejechali podziemną trasę pomarańczową kolejką oraz zwiedzili wystawę minerałów. Oprócz tego każde dziecko kupiło sobie złotą sztabkę i płukało złoto, co było największą atrakcją tej wycieczki.

Natomiast 14 czerwca klasa była na wycieczce w Solaris Center w Opolu. Tam w kinie dzieci obejrzały film pt. ,,Foki kontra rekiny”, a następnie udały się do sali zabaw w Bajkowym Labiryncie. Oczywiście, oprócz wspomnianych rozrywek, dzieci były w McDonald’s, KFC i na lodach. 

Z obu wycieczek wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń.

Opracowała mgr Mariola Jendrusch

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka dwie klasy czwarte wybrały się na szkolną wycieczkę do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Przyjechaliśmy do Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Ładzy po godzinie 9.00.

Nasza przygoda zaczęła się od lekcji multimedialnej nt. bioróżnorodności tego pięknego parku krajobrazowego. Dowiedzieliśmy się o najcenniejszych przyrodniczo fragmentach parku: o lasach, podmokłych łąkach i bagiennych starorzeczach. Różnorodnej roślinności towarzyszy bogactwo owadów, ptaków i zwierząt. Prezentacja zawierała mnóstwo przepięknych zdjęć flory i fauny autorstwa jednego z pracowników tego ośrodka.

Po lekcji multimedialnej udaliśmy się na szlak, aby z bliska poznać tę przyrodę. Poprzez zabawę rozpoznawaliśmy drzewa po liściach. Poznaliśmy, co to są "korytarze życia" dla zwierząt leśnych. Park krajobrazowy to obszar interesujący, nie tylko pod względem przyrodniczym. Na jego terenie położonych jest wiele miejsc bogatych w zabytki kultury materialnej. Byliśmy w muzeum huty żelaza, oglądaliśmy pamiątki z życia codziennego ludzi mieszkających na tych terenach przed 100 laty.

Po powrocie z wycieczki czekał na nas grill, na którym mogliśmy upiec swoje kiełbaski. Pogoda nam dopisała i wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Stanisława Szewczyk

W czwartek 9 czerwca 2022 roku w auli seminarium w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

Tegoroczna edycja Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – OPOLE 2022 przeprowadzona została pod tytułem „Bliżej Boga, bliżej człowieka”. W naszej szkole konkurs był przeprowadzony w styczniu i cieszył się dużym zainteresowaniem, a prace wyłonione przez komisję szkolną przekazane zostały do finału diecezjalnego. Z całej diecezji opolskiej do finału na Wydział Katechetyczny wpłynęło aż 227 prac uczniów. Nagrody i wyróżnienia otrzymało natomiast 46 osób. W tym gronie laureatów konkursu znalazła się z naszej szkoły Katarzyna Popiela z klasy 1a. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Udział w uroczystej gali był bardzo wielkim przeżyciem.

 Gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów!

 Barbara Mocia

13 czerwca uczniowie klasy 1b i 2b wyruszyli pociągiem do Opola. Dziewczęta i chłopcy przeżyli niesamowitą przygodę w sali zabaw Bajkowy Labirynt. Korzystali z wszystkich dostępnych urządzeń. Następnie udali się do kina na seans filmowy pt. „Pan wilk i spółka”. Oczywiście wycieczka nie byłaby kompletna, gdyby nie wizyta w Mc Donaldzie. Każde dziecko mogło kupić sobie wybrany posiłek.

Pomimo deszczowej pogody, wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Pierwszoklasiści i drugoklasiści, trzymając kolorowe parasole, wesoło skakali przez kałuże, ciesząc się z kolejnego wyjazdu.

M. Grochla

W ramach projektu „Kreatywna Opolszczyzna – Program Twórczych Metod Kształcenia w Szkołach Aglomeracji Opolskiej” uczniowie klas siódmych uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „Inteligentnie zaprogramowani”. W czasie spotkań siódmoklasiści mogli spróbować swoich sił m.in. w zbudowaniu i zaprogramowaniu robota, którego sami złożyli z klocków „Lego Mindstorms”. Dzięki swojej ciężkiej i twórczej pracy trzech uczniów klasy 7a: Jessica Woźnica, Alexander Pollok oraz Dominik Waclawczyk zbudowali tańczącego robota, którego można podziwiać w filmiku zamieszczonym w artykule. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w projekt i gratulujemy twórczego myślenia.

Monika Popiel

17 marca 2022 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu sprawdzającego wiedzę matematyczną naszych uczniów – „Kangur Matematyczny”. Miło nam poinformować, że w tym konkursie uczeń klasy 7b, Karol Sojka. otrzymał wyróżnienie. Karolowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Popiel

Plan zajęć rekreacyjno-sportowych organizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie w dniach od 04.07.2022 do 08.07.2022   

Kierownik wypoczynku: Koryna Konopka

Forma wypoczynku: zajęcia rekreacyjno-sportowe

LP

Data i dzień tygodnia

Godziny zajęć

Tematyka zajęć

Opiekunowie

1.

Poniedziałek

04.07.2022

9.00-11.00

Rozwijanie dziecięcych talentów, twórczego myślenia, fantazji i kreatywności uczniów - wykonywanie pieczątek z ziemniaków.

Przerwa na drugie śniadanie

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

11.00-13.00

Zajęcia w pracowni komputerowej

- gry edukacyjne.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

2.

 

Wtorek

05.07.2022

9.00-10.00

Gry planszowe.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

10.00-13.00

Omówienie spraw organizacyjno-porządkowych przed wyjściem do parku miejskiego.

Zajęcia rekreacyjne w parku.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

3.

 Środa

06.07.2022

9.00-13.00

Wyjazd do kina.

Przypomnienie regulaminu wyjazdu.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

4.

 Czwartek

07.07.2022

9.00-10.00

Gry i zabawy  logiczne.

mgr.K.Konopka

mgr I.Bieńczak

10.00-13.00

Wyjście na pływalnię miejską.

mgr.K.Konopka

mgr I.Bieńczak

5.

 Piątek

08.07.2022

9.00-12.00

Zajęcia kulinarne, pieczenie pizzy.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

12.00-13.00

Podsumowanie zajęć, rozdanie nagród.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczk

Plan zajęć rekreacyjno-sportowych organizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie w dniach 27.06.2022 do 01.07.2022

Kierownik wypoczynku: Koryna Konopka

Forma wypoczynku: zajęcia rekreacyjno-sportowe

 

LP 

Data i dzień tygodnia

Godziny zajęć

Tematyka zajęć

Opiekunowie

1.

 

Poniedziałek

27.06.2022

9.00-11.00

Zapoznanie uczniów z regulaminem obowiązującym podczas zajęć oraz planem zajęć. Konkurs plastyczny: Bezpieczne wakacje ” – zabawa w rozpoznawanie znaków drogowych..

Przerwa na drugie śniadanie.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

11.00-13.00

Zabawy na świeżym powietrzu lub na sali gimnastycznej. Zabawy ruchowe. Podsumowanie zajęć.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

2.

 

Wtorek

28.06.2022

9.00-11.00

Rozwijanie kreatywności uczniów

-prace z masy solnej

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

11.00-13.00

Czytanie bajek , wymyślanie zakończenia

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

3.

 

Środa

29.06.2022

9.00-10.30

Gry logiczne i zabawy klockami.

Przerwa na drugie śniadanie.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

10.30-13.00

Wyjście do  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

4.

 

Czwartek

30.06.2022

9.00-11.00

„Jaka to melodia” konkurs muzyczny

mgr.K.Konopka

mgr I.Bieńczak

11.00-13.00

 Projektujemy i wykonujemy ubrania z materiałów wtórnych.

mgr.K.Konopka

mgr I.Bieńczak

5.

 

Piątek

01.07.2022

9.00-10.00

Zajęcia plastyczne dokończ rysunek.

Przypomnienie regulaminu wyjścia na pływalnię miejską.

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczak

10.00-13.00

Wyjście na pływalnię miejską,

mgr K.Konopka

mgr I.Bieńczk

Pierwszego czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień dziecka – wspaniałe święto radości i wiecznej nadziei. To u dzieci bowiem chcemy widzieć  realizację naszych marzeń i nadziei. Chcemy, aby dorastały zdrowe i szczęśliwe, by wychwalały swoje rodziny i ojczyznę. Małe dzieci zasługują na szczęśliwe dzieciństwo, a my dorośli powinniśmy być za to odpowiedzialni. Opieka nad dziećmi i ochrona ich praw powinna być jednym z naszych najważniejszych obowiązków. Zachęcamy wszystkich dorosłych, aby otoczyć dzieci ciepłem i miłością, zjednoczyć wysiłki na rzecz przyszłości, a wtedy młodzi obywatele wyrosną na godnych ludzi. Z pewnością staną się dumą Ukrainy i Polski.

Pierwszego czerwca, jak co roku, wszystkie dzieci i te małe i te duże obchodziły swoje święto. Tego dnia uczniowie mieli zapewnionych wiele rozrywek. Dziewczęta i chłopcy wraz z nauczycielami opuścili szkolne mury i korzystali z pięknej, słonecznej pogody. Był piknik w parku, pieczenie kiełbasek w Parku Bioróżnorodności, zabawa na placu zabaw. Zorganizowano również wyjazd do kina czy sali zabaw Hoplandia w Opolu. 

W całym Gogolinie można było spotkać zadowolone i uśmiechnięte dzieci. Gwar dziecięcych rozmów niósł się po całym miasteczku. Wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do radości. Niech każdy dzień będzie dla Was nową, pełną beztroskiej zabawy przygodą.

M.  Grochla