Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”, czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników, inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Obecnie święto obchodzone jest już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

Uczniowie naszej szkoły również brali udział w wielu kreatywnych zajęciach z okazji Dnia Kropki.

opiekun SU, Magdalena Latus

18 września pierwszoklasistów odwiedziła pani policjantka. Dziewczęta i chłopcy mogli wykazać się znajomością przepisów drogowych, m.in. tym, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do i ze szkoły. Omówiono również, jak należy zachować się w sytuacji, gdy zaczepia nas nieznajomy.
Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się dużą wiedzą.

M. Grochla

W związku §5.1 ppkt 1,3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie wyznaczył w roku szkolnym 2020/2021 dni dodatkowo wolne od zajęć edukacyjnych. W dniach tych będą organizowane dla uczniów tylko zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w godz. 6.45-16.15.

Są to następujące dni:

  • 14.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej
  • 12-13.11.2020 Święto Odzyskania Niepodległości
  • 23 -31.12.2020r. Zimowa przerwa świąteczna
  • 04-05.2021 Przed świętem Trzech Króli
  • 01.04– 06.04. 2021r. Wiosenna przerwa świąteczna
  • 04.06.20021r. po Bożym Ciele
  • VI 2021 - 25-27.05.2021r dla klas I-VII (Egzaminy ósmoklasistów)

Dyrektor szkoły
Renata Kochanowska

Relaks i odprężenie jesienną porą ściśle kojarzą nam się z kwiatami, ziołami, owocami i ich intensywnymi aromatami. Na zajęciach kółka chemicznego postanowiliśmy podejść do tematu twórczo i wykorzystując bogactwo naturalnych składników własnoręcznie zrobiliśmy przepięknie pachnący dodatek do kąpieli: aromatyczną sól. Wykorzystaliśmy wyłącznie przyjazne dla skóry i środowiska surowce, które można kupić w każdym sklepie spożywczym lub ze zdrową żywnością. Nasze sole mają różne kolory i pachną cytryną, mandarynką, czekoladą, lawendą i kokosem. Kąpiel z takim dodatkiem na pewno pobudzi w nas siły duchowe i pomoże pozbyć się jesiennego zmęczenia i przygnębienia.

Iwona Krawczyk

Piktogramy Klasy VII na lekcjach chemii omawiały karty charakterystyk substancji niebezpiecznych, czyli dokumenty zawierające między innymi takie informacje jak: dane dotyczące składu substancji, jej identyfikacji i właściwości, sposobu zabezpieczenia i transportu oraz określenie ryzyka toksykologicznego. Niemal wszystkie mieszaniny, preparaty i substancje chemiczne będące w obrocie handlowym na rynku Unii Europejskiej muszą posiadać karty charakterystyki. Są one sporządzane według ściśle określonego wzoru, z podziałem na sekcje i podsekcje. Przepisy wymagają, aby stosowano w nich oznakowania niebezpiecznych substancji chemicznych i mieszanin określające rodzaj zagrożenia – piktogramy. Umieszcza się je zarówno na substancjach stosowanych podczas pracy w laboratorium tj. odczynniki chemiczne, środki dezynfekujące, a także w życiu codziennym: produkty wykorzystywane w gospodarstwie domowym tj. proszki do prania, dezodoranty, wybielacze, środki czyszczące, kosmetyki, detergenty itp. Uczennice z klasy VII B Iza, Liwia i Julia pięknie narysowały piktogramy, które widziały w swoim otoczeniu.

Iwona Krawczyk

1 września po długiej przerwie wybrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie z klas od 2. do 8. udali się do poszczególnych sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Tam spotkali się z rówieśnikami oraz poznali plan lekcji. Dziewczęta i chłopcy klas 1. wraz z rodzicami zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie powitała ich pani dyrektor, Renata Kochanowska oraz nowi wychowawcy. Pierwszoklasiści otrzymali rogi obfitości wypełnione słodyczami i przyborami.         

Tego dnia odbyło się również pasowanie ucznia. Od tej chwili dzieci przedszkolne stały się prawdziwymi uczniami naszej szkoły.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom w nowym roku szkolnym życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w dążeniu do celu, prawdziwych przyjaciół oraz mnóstwo pozytywnej energii.

M. Grochla

50dlakubusia

chron siebie i innych v1 800x600

Procedury zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie w związku z wystąpieniem COVID-19 pdf

Kochani Rodzice, Uczniowie PSP nr 2 w Gogolinie, informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie w salach lekcyjnych z wychowawcami klas. Prosimy uczniów o udanie się bezpośrednio do swoich klasopracowni.

II PIETRO

24 – Klasa IIa - p. A. Wojciechowska

boisko szkolne – klasa Ib – p. M. Grochla

boisko szkolne  - klasa Ia p. Wieczorek

29 - klasa IIIa – p. D. Kłeczek

31 – Klasa IIIb - p. E. Sadowska- Spranzel

26 -  Va - p. B. Sieńczak

 

I PIĘTRO

19 –  klasa VIII b - p. S. Szewczyk

17 -  IVa - p. I. Bieńczak,

świetlica – IVb - p. A. Feilert

16-  VIIIa - B. Konieczna

 

PARTER

9 - klasa VIIb – p.M. Lazarowska

10 – klasa VIb  - A. Wiora

12 - klasa IIb – p. K. Kubiczek

 

PIWNICA

1 – klasa VIIa p. M. Latus

5 -  kl. VIa – p. R. Chmura

 

Proszę pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczką!

Pozdrawiamy, Dyrekcja szkoły.