Wydział Katechetyczny poinformował nas, że w związku z niemożliwością wydania przez Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu nowego podręcznika dla klasy V szkoły podstawowej w przewidywanym terminie (1 września 2020), w roku szkolnym 2020/2021 nadal obowiązywał będzie podręcznik do kl. V pt. „Jezus Chrystus naszym Zbawicielem”.

logo kampaniiW 2020 roku większość działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzona jest po hasłem kampanii „Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz”, która ma celu zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

W czasach pandemii niestety nie było możliwe zorganizowanie tradycyjnej akademii. Mimo to dyrektor naszej szkoły, pani Renata Kochanowska zapewniła uroczystą oprawę wręczenia świadectw, na które uczniowie w obecnej sytuacji z niecierpliwością czekali. Choć na chwilę mogli zobaczyć rówieśników i nauczycieli.

W niecodzienny sposób pożegnano klasę 8. Wyświetlono filmik ze wspomnieniami. Nie jednemu zakręciła się łezka w oku. Wyróżnionym wręczono również nagrody książkowe.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji. Wróćcie do szkoły zdrowi i wypoczęci.

Absolwentom dziękujemy za wspólnie spędzone lata, za te lepsze i te gorsze chwile. Powodzenia i wytrwałości w dalszym kształceniu!

A. Wiora
M. Grochla

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

Poniżej możecie zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Są to zalecenia Rzecznika Praw Dziecka i służb porządkowych policji dla Was, abyście umieli poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

25 maja o godz. 16.00 w finale Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej na etapie wojewódzkim reprezentowało naszą szkołę czterech uczniów.

W kategorii klas IV - VI: Izabela Dubanowicz oraz Paweł Drost

W kategorii klas VII - VIII: Julia Szmerdt oraz Aleksandra Wybraniec.

Finał konkursu odbywał się online. Uczestnicy musieli odpowiedzieć w ciągu 30 minut na pytania konkursowe: 20 pytań zamkniętych i 10 pytań otwartych.

W finałowym teście wzięło udział 112 uczniów.

Miło mi poinformować, że nasza uczennica Aleksandra Wybraniec uzyskała w tym konkursie 28 punktów na 30 możliwych, zajmując drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej i uzyskując tytuł laureata tego konkursu.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nasza szkołę bardzo dziękujemy, a Aleksandrze Wybraniec serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

B. Konieczna

Więcej informacji:

 http://skgd.pl/2020/06/01/wyniki-konkursu-wiedzy-o-mniejszosci-niemieckiej-2/

W tym roku konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor”, podobnie jak wiele inicjatyw, musiał zmienić swoją formę. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne anulowane zostały wyniki konkursów przeprowadzonych na etapie szkolnym i gminnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej oraz średniej mógł ponownie wziąć udział w eliminacjach. Uczniowie do 22 maja mogli przesłać nagrania jednego przygotowanego przez siebie utworu.

3 czerwca ogłoszono wyniki. Nasza uczennica Michalina Wojtkiewicz zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego i znalazła się tym samym wśród 99 osób, które wzięły udział w finale tego konkursu. Jest to ogromny sukces, zważywszy na to, że w konkursie tym wzięło udział ponad 520 uczniów.

Zdobywczyni tytułu finalisty konkursu recytatorskiego „Jugend trägt Gedichte vor” serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak wysokiej lokaty!

B. Konieczna

Drodzy uczniowie, życząc Wam miłych i bezpiecznych wakacji zachęcamy do tego, abyście spędzili je w przyjaźni z książką. Niech ciekawa lektura towarzyszy Wam w czasie wolnym, niech pobudza wyobraźnię, kształtuje umysł i uczy dobroci serca.

Spokojnego odpoczynku życzy Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne.

Uczniowie klas młodszych zapraszają do zwiedzania domowej galerii sztuk wszelakich. Wszystkie wytwory rąk własnych zostały wykonane w czasie zdalnego nauczania. Można tu znaleźć obrazy, rzeźby, kompozycje z owoców i warzyw, plakaty, kreatywne pomysły z papieru,  instrumenty muzyczne oraz wiele innych twórczych arcydzieł, jak np. malowanie kredą na kostce brukowej.

Barbara Wieczorek

Drodzy Uczniowie klas ósmych, Szanowni Rodzice uczniów!

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gogolinie serdecznie zapraszają do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy zainteresowanych absolwentów szkół podstawowych do klasy matematyczno-informatycznej. O wszystkich szczegółach dotyczących organizacji klasy dowiecie się ze strony internetowej Szkoły w zakładce „Rekrutacja 2020/2021”;

https://lo.gogolin.com.pl/rekrutacja.html

Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Liceum Ogólnokształcącego
im. KEN w Gogolinie

Terminarz rekrutacji: pdf

Regulamin rekrutacji: pdf

Na zajęciach komputerowych uczniowie klas młodszych poszukują informacji korzystając z różnych portali edukacyjnych, programują w scratchu, tworzą prezentacje multimedialne, wykonują prace w programie Paint, oglądają kolejne odcinki „Poranków z Superkoderami”, rozwiązują zadania na platformie Scholaris.

Barbara Wieczorek

Prezentacja ikona pdf