- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 808
14 czerwca pierwszaki wraz z nauczycielami wyruszyły na wycieczkę do Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej. Najpierw zobaczyli miniatury kościołów, które zostały wkomponowane w piękną naturę. Następnie udali się na zabawę do parku linowego. Korzystali również z nowych urządzeń: chomika, bilarda, unihokeja, planu PinArt. Był też czas na ognisko. Szczęśliwe dzieci korzystały z wszystkich atrakcji bez ograniczeń. W dobrych nastrojach wróciły bezpiecznie do domu.
M. Grochla
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 1008
Kierownik wypoczynku: Koryna Konopka
Forma wypoczynku: zajęcia rekreacyjno-sportowe
W dniach od 28.06.2021 r. do 02.07.2021 r.
W dniach od 05.07.2021 r. do 09.07.2021 r.
* Uczestnikom zajęć zapewniamy herbatę i kiełbasę na grilla w dniu zakończenia zajęć rekreacyjno-sportowych.
* Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie z przyczyn niezależnych od niego.
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 881
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 717
Dziś klasa siódma stworzyła na lekcji chemii olejki antystresowe. Nasza kompozycja składała się ze składników charakteryzujących się cennymi właściwościami, których korzystanie wpływa kojąco na samopoczucie. Wykorzystaliśmy np. olejek z mięty, który działa przede wszystkim odświeżająco, przeciwbakteryjnie i relaksacyjnie. Olejek kadzidłowy działa antydepresyjnie i tonizująco. Olejek lawendowy z kolei wspomaga walkę z bezsennością, a także wspiera pracę układu nerwowego. W sam raz na stres związany z wystawianiem ocen.
Iwona Krawczyk
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 797
10 czerwca uczniów klas 1-3 odwiedziła pani policjantka, która omówiła zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji. Zostało poruszonych wiele tematów, m. in. to, jak należy się zachować, gdy dziecko jest same w domu i ktoś puka do drzwi, jak należy się zachować na plaży i kąpieliskach. Przypomniano również numery alarmowe.
Oczywiście uczniowie mieli mnóstwo pytań dotyczących zawodu policjanta. Nasz gość cierpliwie opowiadał o swojej pracy.
M. Grochla
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 799
Dnia 7 czerwca klasa 2a pojechała na wycieczkę do opolskiego Zoo.
Ponieważ chcieliśmy bardzo skorzystać z nowego placu zabaw znajdującego się na terenie Parku 800-lecia tuż przy wyspie Bolko, przybyliśmy do Opola dużo wcześniej przed otwarciem ogrodu zoologicznego. Zabawa trwała ponad godzinę. Wszyscy byli zachwyceni - w końcu to największy plac zabaw w Opolu!
Następnie udaliśmy się do Zoo. Największą atrakcją wśród zwierząt okazały się lwy, które zagościły tam od niedawna. O nowych zwierzętach dyskutowaliśmy już w klasie kilka dni przed wycieczką.
Następnie skorzystaliśmy z parku linowego i placu zabaw znajdującego się na terenie ogrodu zoologicznego. Zakupiliśmy pamiątki, różne słodkości, a na koniec zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy pociągiem do Gogolina. Oczywiście jedną z atrakcji wycieczki była właśnie podróż pociągiem!
Agnieszka Wojciechowska
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 899
Dzień Dziecka uczniowie gogolińskiej dwójki mogli spędzić poza murami szkoły. Lekcje zostały odwołane, a każda klasa mogła pobyć ze swoimi rówieśnikami i wychowawcą. Pomysłów nie zabrakło nikomu. Był czas na plac zabaw, gry i zabawy ruchowe w pobliskim parku, wyjście na piknik na łąki w okolicach kapliczki na bagnie, ogniska z kiełbaskami, wyjście na lody czy też wyjazd na tor saneczkarski na Górze Świętej Anny.
Wszystkim dzieciom, tym małym i dużym, życzymy, aby każdy dzień przynosił radość, pozytywną energię i beztroskę. Bądźcie radosne i szczęśliwe.
M. Grochla
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 910
Uczniowie klas siódmych zostali zaproszeni do Centrum Bioróżnorodności im. Leopolda Cassirera w Gogolinie.
Spotkali się z panem Waldemarem Lisem w zagospodarowanym poeksploatacyjnym wyrobisku wapienia w Gogolinie przy ul. Powstańców, aby zapoznać się z tym miejscem i jego walorami. Teren ten jest wyjątkowo wartościowy i szczególny pod względem występujących tam cennych gatunków fauny i flory. Siódmoklasistom przybliżone zostały pojęcia muraw kserotermicznych, bioróżnorodności jak również historia naszego miasta i jej mieszkańców.
Dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie plenerowej lekcji w pięknych okolicznościach przyrody.
mgr Barbara Mocia
mgr Izabela Bieńczak
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 815
Organizacja zdalnej nauki była wyzwaniem logistycznym i technologicznym. Nauczyciele poszukiwali nowych sposobów na efektywną edukację swych uczniów.
Podczas pierwszej fali epidemii Samorząd Województwa Opolskiego rozpoczął realizację projektu „Op@lskie dla liceów - zdalne nauczanie zbliża”, polegającego na wsparciu szkół i nauczycieli w edukacji zdalnej. Kontynuacją realizowanych działań było wsparcie szkół podstawowych poprzez realizację projektu „Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża” realizowanego przez Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, przy udziale środków UE.
W ramach realizowanego projektu nasza szkoła otrzymała 12 komputerów przenośnych Dell Latitude 3510 na łączną wartość 35.999,64zł
Sprzęt wykorzystywaliśmy do nauki zdalnej a po zakończeniu nauki zdalnej i po powrocie do szkoły wykorzystujemy podczas zajęć TIC.
Ponadto, w ramach projektu nauczyciele naszej szkoły podnoszą swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach: ,,Prawa i obowiązki nauczyciela w okresie pracy zdalnej”, ,,IPET w edukacji zdalnej”, ,,Jak zapobiegać hejtowi, agresji i innym zagrożeniom wynikającym z korzystania przez uczniów z zasobów internetowych?”, ,,MS Teams dla zaawansowanych”, ,,Narzędzia służące do przygotowywania zadań elektronicznych”, ,,Aplikacje przydatne w edukacji zdalnej” , ,,Efektywne i łatwe metody nauczania online oraz w szkoleniu” oraz w szkoleniu ,,W stronę samodzielności w uczeniu się” .
Dyrektor PSP nr 2 w Gogolinie
- Szczegóły
- Kategoria: Rok szkolny 2020/2021
- Odsłony: 816
Projekt realizowany ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w 110 szkołach podstawowych z Aglomeracji Opolskiej W ramach projektu uczniowie PSP 2 w Gogolinie będą doskonalić Technologie Informacyjno – Komunikacyjne i poszerzać wiadomości dotyczące tej dziedziny.
Projekt podzielony jest na 5 zadań:
- Kształcenie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych w oparciu o "Program Powszechnej Dwujęzyczności" PPD
- Rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów poprzez realizację zajęć w pracowniach RZPWE w oparciu o "Program Kreatywnego Uczenia"
- Tworzenie warunków do nauczania w oparciu o Program "Eksperyment w Edukacji"
- Rozwijanie kompetencji informatycznych uczniów i nauczycieli poprzez zajęcia z programowania w oparciu o program "Inteligentnie zaprogramowani"
- Szkolenia dla nauczycieli i doposażenie szkół w związku z COVID.
Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu uczniowie będą mieli szansę wyjazdu do miejsc edukacji bezpośredniej, poszerzenia wiadomości w zakresie kompetencji kluczowych oraz współzawodnictwa w konkursach przedmiotowych. Szkoła natomiast zyska dodatkowe wyposażenie pracowni informatycznej.