Na kółku chemicznym stworzyliśmy aromatyczne sole do kąpieli. Nasze produkty zostały stworzone z wyłącznie naturalnych składników a szklane opakowania wykorzystamy jeszcze wielokrotnie do pakowania innych produktów. Nasza kąpiel będzie pięknie pachniała cytrusami a dodatkowo poczujemy się odprężeni i zrelaksowani.

Iwona Krawczyk

kozy kuja

Jeszcze tylko wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i wakacje, znów będą wakacje…

1 września w szkołach wybrzmiał pierwszy dzwonek, który rozpoczął nowy rok szkolny. Być może po ostatnich zawirowaniach związanych z pandemią oraz nauką zdalną uczniowie z radością powrócili do szkolnych murów oraz swoich kolegów i koleżanek. Jedno jest pewne, najbardziej ucieszyli się rodzice.

Pierwszaki również były zadowolone. Trudno im się dziwić. Ogromne rogi obfitości zrekompensowały im lekkie zdenerwowanie z powodu sytuacji, w której się znaleźli najmłodsi. Nowe miejsce, nowe znajomości i nowa pani mogły lekko przestraszyć, ale pasowanie wielkim ołówkiem oraz wręczenie przez panią dyrektor dyplomów nadało dzieciom moc bycia pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Oby te magiczne moce mieli nie tylko nasi pierwszoklasiści, ale również pozostali uczniowie a także nauczyciele naszej szkoły.

Kochani uczniowie, życzymy Wam moc pozytywnej energii, moc radości, moc przyciągania życzliwych ludzi. Bądźcie szczęśliwi i z uśmiechem zaczynajcie każdy nowy dzień! Niech moc będzie z Wami.

Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi”.

M. Grochla

Szanowni Rodzice,

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Chętni rodzice proszeni są o zgłoszenie (w sekretariacie szkoły) chęci zaszczepienia dziecka i pobranie stosownych zgód i kwestionariuszy.

Pozdrawiam,

Aurelia Polywka

www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek

Drodzy Rodzice, Uczniowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w PSP nr 2 w Gogolinie  odbędzie się 1 września 2021r.  o godzinie 9.00. Dla  uczniów, rodziców,  pracowników Msza Święta o godzinie 8:00.  Podczas inauguracji nowego roku szkolnego nastąpi uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. Rogi obfitości można zostawić na stoliku w sali gimnastycznej  u pracownika obsługi. Uczniów klas I wraz rodzicami zapraszamy do sali gimnastycznej.

Uczniowie klas  II –VIII przychodzą  bezpośrednio do  sal lekcyjnych  na spotkanie z wychowawcami klas bez udziału rodziców.  Prosimy uczniów o udanie się bezpośrednio do swoich klasopracowni.

Uczniowie mają możliwość korzystania z obiadów na terenie szkoły, zapisy będą przyjmowane telefonicznie pod nr telefonu 774666224 do dnia 02.09.2021r.

Przydział klasopracowni:

Ia  – sala gimnastyczna mgr A. Rosenberger

Ib -  sala gimnastyczna mgr E. Sadowska- Spranzel

IIa – s. 12 mgr B. Wieczorek

IIb – s. 31 mgr M. Grochla

IIIa – s. 24 mgr D. Kłeczek

IIIb – s. 29 mgr K. Kubiczek

IVa – s. 4  mgr M. Popiel

IVb – s. 19  mgr S. Szewczyk

Va – s.16 mgr I. Bieńczak

Vb – s. 9 mgr A. Feielert

VIa – s. 1 mgr B. Sieńczak

VIIa – s. 26 mgr K. Skoczylas

VIIb – s. 10 mgr A. Wiora

VIIIa – s. 5 mgr M. Latus

VIIIb –s. 17 mgr M. Lazarowska

Proszę pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczką!

Z poważaniem

Dyrektor PSP 2 w Gogolinie

R. Kochanowska

Wykaz podręczników: doc

pdf Zarządzenie Nr 932 dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 30 czerwca 2021 r. w sprawie ustalenia procedur wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego w 2021 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

 

 

 

 

pdfKomunikat Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu dotyczący wglądów do prac egzaminacyjnych z egzaminu ósmoklasisty w 2021 r.

 

 

 

 

 

25 czerwca o godzinie 9.00 trzydzieścioro dziewięcioro uczniów PSP nr 2 w Gogolinie zasiadło po raz ostatni w uroczyście udekorowanej sali gimnastycznej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego prowadząca spotkanie, Victoria Grabelus, powitała przybyłą na tę uroczystość panią dyrektor, Renatę Kochanowską, przedstawiciela Gminy - panią Renatę Hasse, wychowawców: Stanisławę Szewczyk i Bernadetę Konieczną oraz pracowników administracji i rodziców.

W pożegnalnym przemówieniu prowadząca przypomniała najważniejsze aspekty uczniowskiego życia w szkole - ich pierwsze przyjaźnie, pierwsze sukcesy i porażki, natomiast Paulina Wieczorek wyraziła w wierszu pt.: "Podziękowanie” swą wdzięczność za trudy nauczania i wychowania.

Wspomnienia uczniów podsumowały słowa piosenki M. Grechuty: „Dni, których nie znamy” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy” - wyrecytowany przez Martynę Kluge. W czasie uroczystości w tle były wyświetlane prezentacje multimedialne klasy 8 A i 8 B przedstawiające zarejestrowane życie uczniów na przestrzeni ośmiu lat spędzonych w szkole podstawowej.

Nie zabrakło również podziękowań i wyróżnień. Najpierw podziękowano organowi prowadzącemu naszą szkołę za wsparcie i dbałość o potrzeby edukacyjne uczniów. Później przemówienie wygłosiła pani dyrektor - Renata Kochanowska. Następnie wręczono Victorii Grabelus Nagrodę Burmistrza za najwyższą średnią w nauce w naszej szkole (5,61). Pani dyrektor podziękowała również paniom należącym do Rady Rodziców za wieloletnią współpracę oraz wręczyła podziękowania rodzicom, którzy wspierali inicjatywy podejmowane przez szkołę oraz naszych nauczycieli i wychowawców. W tej części programu zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z paskiem oraz dyplomy za wzorową frekwencję.

Na kolejny punkt programu uczniowie z pewnością czekali z niecierpliwością. Po wystąpieniu wychowawców nastąpiło wręczenie upragnionych świadectw ukończenia szkoły podstawowej.

Spotkanie zakończył taniec belgijka w wykonaniu uczennic klas ósmych.

Natomiast uczniowie klas I – VII spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasie i po otrzymaniu świadectw udali się na upragnione wakacje.

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam powodzenia!

Do zobaczenia!

S. Szewczyk
B. Konieczna

Uczniowie klasy 2b zakończyli innowacyjne zajęcia „Na tropie ślimaków Achatina”. Wykonali lapbooki i mieli okazję współprowadzić żywą lekcję przyrody dla klas I- III oraz przedszkolaków z Publicznego przedszkola nr 1 oraz Publicznego Przedszkolna nr 3 w Gogolinie.

K. Kubiczek