Projekt realizowany ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w 110 szkołach podstawowych z Aglomeracji Opolskiej W ramach projektu uczniowie PSP 2 w Gogolinie  będą doskonalić Technologie Informacyjno – Komunikacyjne i poszerzać wiadomości dotyczące tej dziedziny.

Projekt podzielony jest na 5 zadań:

- Kształcenie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych w oparciu o "Program Powszechnej Dwujęzyczności" PPD

- Rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów poprzez realizację zajęć w pracowniach RZPWE w oparciu o "Program Kreatywnego Uczenia"

- Tworzenie warunków do nauczania w oparciu o Program "Eksperyment w Edukacji"

- Rozwijanie kompetencji informatycznych uczniów i nauczycieli poprzez zajęcia z programowania w oparciu o program "Inteligentnie zaprogramowani"

- Szkolenia dla nauczycieli i doposażenie szkół w związku z COVID.

Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu uczniowie będą mieli szansę wyjazdu do miejsc edukacji bezpośredniej, poszerzenia wiadomości w zakresie kompetencji kluczowych oraz współzawodnictwa w konkursach przedmiotowych. Szkoła natomiast zyska dodatkowe wyposażenie pracowni informatycznej.