W  środę 25  lutego 2021 r. klasa 6b gościła na swojej lekcji wychowawczej wolontariuszkę z grupy inicjatywnej L'Arche, panią Agnieszkę  Gramalę. Spotkanie odbyło się oczywiście w sieci.

W czasie tego spotkania pani Agnieszka opowiedziała o swojej pracy z niepełnosprawnymi. Zaprezentowała zdjęcia z różnorodnych akcji, które dla i z niepełnosprawnymi organizuje w swoim czasie wolnym. Przedstawiła problemy, z jakimi borykają się osoby sprawne inaczej – szczególnie te dorosłe, które szukają zajęcia, pracy. Zwróciła także uwagę na to, że praca z jej podopiecznymi jest dla niej przyjemnością, spotkaniem z osobami szczerymi; spotkaniem, podczas którego może być sobą, co daje jej dużo szczęścia i satysfakcji.

Lekcja wychowawcza przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze. Zainteresowani uczniowie mogli podzielić się spostrzeżeniami nt. niepełnosprawności i opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tym związanych. Niejednokrotnie zadawali pytania pani Agnieszce, co świadczy o tym, że temat zajęć ich zainteresował. Dodam, że uczniowie przygotowali niespodziankę dla gościa – przebrali się w śmieszne stroje :-)

Szóstoklasiści po zakończonym spotkaniu stwierdzili, że uświadomiło im ono wiele ważnych spraw, że mogli spojrzeć na problem niepełnosprawności z nieco innej strony, za co pani Agnieszce bardzo dziękujemy. Miejmy nadzieję, że na wirtualnym spotkaniu się nie skończy...

Anna Wiora