Od września tego roku kilkoro uczniów z klas VII i VIII przygotowywało się do udziału w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym. Po etapie szkolnym do rozgrywek gminnych zakwalifikowały się dwie uczennice: Michalina Wojtkiewicz z kl. VII b oraz Victoria Grabelus z kl. VIII b.

Przygotowania do drugiego etapu tegoż konkursu były bardzo pracowite. Dziewczyny musiały powtórzyć treści z gramatyki języka polskiego, teksty omówione już we wcześniejszych latach oraz przeczytać dodatkowe pozycje literackie wskazane w regulaminie. Ponadto kształciły umiejętność pisania różnorodnych tekstów. Ich systematyczna praca przyniosła efekty. Obie dziewczyny rewelacyjnie wypadły na etapie gminnym, który odbył się 19 stycznia 2021 roku. Po weryfikacji prac przez komisję konkursową okazało się, że Michalina zajęła I miejsce a Victoria – II.

Na tym nie koniec pracy jednej z nich, bowiem uczennica kl. VII b – Michalina Wojtkiewicz – zakwalifikowała się do ostatniego etapu. Odbył się on 16 lutego w Opolu. Uczestnicy eliminacji wojewódzkich musieli napisać rozprawkę w oparciu o przeczytane lektury oraz plan do swojej pracy. Z tym zadaniem nasza uczennica poradziła sobie doskonale. Uzyskała 85% punktów i tym samym zdobyła tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Warto zaznaczyć, że było, o co walczyć, Tytuł ten zwalnia Michalinę z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego a zdobyła go – podkreślmy – będąc w kl. VII i pokonując ponad pięćdziesięcioro innych uczestników – w większości uczniów klas VIII.

Wszystkim uczestnikom poszczególnych etapów konkursu bardzo dziękuję za zaangażowanie i pracę w doskonaleniu umiejętności polonistycznych! Gratuluję Michalinie i Victorii sukcesów oraz życzę, by ich ogromna motywacja do poszerzenia swoich horyzontów nigdy nie zmalała!
Jestem z Was baaaardzooo dumna :-)

Anna Wiora