W piątek siódmego lutego br. - w przeddzień ferii zimowych - uczniowie uroczyście obchodzili coroczny Dzień Patrona Szkoły. Po odśpiewaniu hymnu naszej placówki wychowankowie klasy IV zaprezentowali życiorys Kornela Makuszyńskiego. Następnie przedstawili wzbogaconą utworami muzycznymi inscenizację bajki „O niegrzecznym Koziołku”. Czwartoklasiści doskonale odegrali swoje role przy pięknych dekoracjach przygotowanych przez rodziców. Przedstawienie zostało podsumowane mottem „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” oraz zgodnie z dewizą patrona Kornela Makuszyńskiego: „Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym - jeszcze większa”. Na zakończenie uroczystej akademii, ze znanym sobie entuzjazmem, wystąpiła klasa 3b, wykonując utwory muzyczne. Wesoły nastrój udzielił się wszystkim.

Życzymy udanego wypoczynku!
Barbara Mocia