W dniu 6.12.2019r . w naszej szkole odbyły się dla klas VII i VIII warsztaty profilaktyczne „NOE”, które miały na celu uświadomienie młodzieży konsekwencji picia alkoholu i skutków uzależnienia oraz korzystania z innych substancji psychoaktywnych. Programem objętych zostało 63 uczniów oraz 9 nauczycieli. W dniu 18.12.2019r. odbyły się kolejne warsztaty profilaktyczne – tym razem dla klas I-VI - na temat „Agresji i przemocy wśród rówieśników”. Ich celem było zapoznanie z definicją agresji słownej i fizycznej, poznanie emocji towarzyszących agresji oraz ich skutków. Uczniowie zdobywali również wiedzę z zakresu radzenia sobie z agresją oraz panowania nad negatywnymi emocjami. Programem objętych zostało 149 uczniów oraz 9 nauczycieli. Warsztaty zostały sfinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie.

Koryna Konopka