Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą wróżb i znaków podpowiada nam, co nas może spotkać w przyszłości.
Tuż przed 30 listopada, w czwartek 28.11.2019 roku I i II piętro szkoły zamieniły się w czarodziejskie "Salony Wróżb". Niezwykłe, magiczne damy z klasy III b z pomocą p. Michaeli Grochli przygotowały wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów klas 1-3. Także starsi uczniowie mogli poczuć magię czarów. Wybrani spośród klas V a, VII b oraz VIII a z pomocą p. Anny Szczudrawy przepowiadali przyszłość chcącym ją poznać kolegom i koleżankom. Udało się również zaczarować niektórych pracowników szkoły. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Klasa 3b zakodowała również klucz na macie do kodowania.
Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom i pracownikom szkoły przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty, jaki zawód będzie miał w przyszłości i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy, że tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Anna Szczudrawa