Mam przyjemność poinformować że Nasze uczennice z klasy 7b  Izabela Dubanowicz i Julia Fait brały  udział w  projekcie edukacyjnym pt. ,,Kopalnia EKO-wiedzy, którego celem  jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w wymiarze interaktywnym oraz rozwijanie zainteresowania bioróżnorodnością naszego regionu”.

W związku z pandemią COVID-19 i w myśl zasady #zostańwdomu Fundacja GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie przygotowała wirtualną wersję ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej po Kopalni Wapienia "Górażdże”..

Projekt został zrealizowany w ścisłej współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami ochrony przyrody. Partnerami przedsięwzięcia są m.in.: Towarzystwo Herpetologiczne "NATRIX", Stowarzyszenie "Natura i Człowiek", Centrum Nauki Kepplera w Zielonej Górze oraz Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze.

W związku z uruchomieniem wirtualnej ścieżki  przyrodniczej Fundacja przygotowała również dla uczniów internetowy Konkurs  Quiz „Kopalnia EKO-wiedzy”,
w którym trzeba było  odpowiedzieć na pytania dotyczące bioróżnorodności Kopalni Wapienia „Górażdże”.

Renata Kochanowska

Dyrektor PSP nr 2 w Gogolinie