Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci uczniów. Był to dzień pełen uśmiechu, zabawy, sportowych emocji oraz wspólnego świętowania. Szczególnym wydarzeniem było uroczyste otwarcie Ekowiaty – zielonej klasy na boisku szkolnym. To wspaniałe miejsce będzie służyć uczniom podczas zajęć na świeżym powietrzu. Powstanie Ekowiaty było możliwe dzięki środkom zebranym przez Radę Rodziców. Cieszymy się, że mamy tak zaangażowanych i wspierających rodziców, którym serdecznie dziękujemy za ten cenny prezent dla całej społeczności szkolnej.

Najmłodsi uczniowie z klas 1–3 od samego rana uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na boisku szkolnym. Nie zabrakło także licznych atrakcji, takich jak bańki mydlane, tor przeszkód oraz różnorodne zabawy ruchowe. Rada Rodziców zadbała również o pyszny poczęstunek. Na dzieci czekały słodkie i słone przekąski, lody oraz popcorn, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Starsi uczniowie spędzili ten dzień aktywnie podczas sportowych zmagań na sali gimnastycznej. Odbył się turniej międzyklasowy w piłkę siatkową, zorganizowany osobno dla klas 4–6 oraz 7–8. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play i dostarczyła uczestnikom wielu emocji.

W tym wyjątkowym dniu nikt nie myślał o lekcjach, zeszytach czy książkach. W głowach uczniów były przede wszystkim smakołyki, wspólne wyjścia oraz możliwość spędzenia czasu z kolegami i koleżankami. W końcu Dzień Dziecka jest tylko raz w roku!

Uczniów można było spotkać również na ulicach naszego miasteczka, ponieważ część klas wybrała się na piknik do pobliskiego parku. Na szczęście, mimo niekorzystnych prognoz pogody, deszcz nie pokrzyżował planów i dzieci mogły w pełni wykorzystać ten wyjątkowy czas.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i organizację tego pięknego dnia. Dzięki wspólnym wysiłkom dzieciom pozostaną niezapomniane wspomnienia.

M. Grochla - Czingon