1 września wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2025/2026 odbyła się w naszej szkole podniosła uroczystość. Nasi pierwszoklasiści wraz z rodzicami pierwszy raz przekroczyli progi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie.
Podczas uroczystości nasi najmłodsi odświętnie ubrani i przejęci złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli i kolegów oraz rozwijać się, uczyć i wypełniać obowiązki ucznia. Pani dyrektor, Renata Kochanowska, uroczyście przyjęła wszystkie dzieci do grona uczniów, pasując każdego z nich symbolicznym, czerwonym ołówkiem. Na koniec dzieci obdarowane zostały rogami obfitości, przygotowanymi przez rodziców, które osłodzą im nową drogę w edukacji szkolnej. Wręczone zostały także dyplomy i drobne upominki od Przewodniczącej Rady Rodziców. Była też okazja do wspólnych zdjęć i rozmów. Po oficjalnej części uroczystości dzieci wraz z rodzicami zaproszone zostały do swoich klas.
Wszystkim nowym uczniom i ich rodzicom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych, wspaniałych przyjaźni, rozwijania pasji i zainteresowań i aby każdy dzień przynosił radość i uśmiech.
Joanna Bomba