W czwartek, 14 marca br. uczniowie klas V obejrzeli w Domu Kultury w Krapkowicach przedstawienie przygotowanie przez Wrocławski Teatr InArt. Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego. „Mity greckie” to spektakl, który w ciekawy sposób zobrazował najważniejsze mity starożytnych Greków.

Klamrą kompozycyjną spotkania z mitami była wycieczka krajoznawcza głównego bohatera przedstawienia z jego rodzicami, podczas której niespodziewanie wypada mu z ręki UKOCHANY telefon. Tym sposobem chłopak przenosi się do świata starożytnych i poznaje bogów z ich wadami i zaletami. Co stało się z telefonem? Otóż Zeus go znalazł i „wciągnął się” w jedną z najbardziej ulubionych gier współczesnej młodzieży. Zakończenie jakże zaskakujące oraz wychowawcze – podkreślające wszechobecny problem ciągłego korzystania z urządzeń teleinformatycznych.

Uczniom spektakl bardzo się spodobał – szczególnie zakończenie – tak bliskie przecież ich codzienności.

Anna Wiora