"Dzień Bezpiecznego Internetu" to coroczna inicjatywa, mająca na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Jest to międzynarodowa kampania, organizowana w wielu krajach na całym świecie. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z bezpieczeństwem online, edukowanie społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z internetem oraz promowanie pozytywnych i bezpiecznych praktyk online.

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 1-3 mieli możliwość poznania drużyny Sieciaków – zdolnych dzieci, które świetnie znają zasady bezpiecznego poruszania się w internecie i dzielą się tą wiedzą z najmłodszymi. Na lekcji informatyki uczniowie klas starszych oglądali film opisujący wpływ mediów społecznościowych na społeczeństwo i jednocześnie skupiający się na kwestiach związanych z prywatnością.

Na lekcjach techniki uczniowie stworzyli plakaty, rysunki na temat bezpieczeństwa online. Te prace zostały wyeksponowane w szkole i przedstawione na zdjęciach przez uczniów klasy IV A, aby zaakcentować ważność tego tematu.

Magdalena Tomeczek, Monika Popiel, Agata Radziej, Karolina Beer.