Listopad to wyjątkowy miesiąc, w którym ludzie na całym świecie skupiają się na pamięci o zmarłych. To czas refleksji, zadumy i hołdu dla tych, którzy odeszli. W polskiej tradycji listopad ma szczególne znaczenie, gdyż jest dedykowany modlitwom za dusze zmarłych, a cmentarze stają się miejscem skupienia i zadumy.

W Gogolinie, malowniczej miejscowości z bogatą historią, listopad nabiera jeszcze głębszego znaczenia, zwłaszcza gdy mówimy o pamięci ofiar powstania - o tych, którzy zginęli w walkach o wolność.

Uczniowie z naszej szkoły w tym szczególnym miesiącu pamiętają i troszczą się o zbiorową mogiłę 24 Powstańców. Pamiętają również o Siostrze Angelii Malinowskiej, która uczyła w naszej szkole. Pamiętają o jej oddaniu, dobroci i posłudze.

Listopad w Gogolinie to nie tylko czas smutku, ale także refleksji nad historią, dzięki której kształtuje się tożsamość lokalnej społeczności. To miesiąc, który skłania do zadumy nad przeszłością, ale również inspiruje do działania na rzecz wspólnoty i pamięci o tych, którzy poświęcili życie dla dobra innych.

Barbara Mocia