31 października uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami wyruszyli na kolejną wyprawę. Była to pierwsza klasowa podróż pociągiem, a dla niektórych pierwszaków pierwszy przejazd kolejowy w życiu. Celem było Muzeum Śląska Opolskiego.
Tam dziewczęta i chłopcy mieli możliwość podziwiania wystawy z obrazami. Następnym punktem programu były warsztaty pt. „Jesienny worek na skarby”. Dzieci otrzymały białe worki, mazaki i kredki, którymi mogły zaprojektować swoje dzieła. Pomysłów było mnóstwo. Pierwszoklasiści najczęściej rysowali jesienny krajobraz oraz Plastusia, bohatera książki pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Może dlatego, że po przeczytaniu lektury dzieci zaprzyjaźniły się z plastelinowym stworkiem.
Następnie uczniowie wybrali się do sali zabaw „Bajkowy Labirynt”, aby spędzić aktywnie czas na grach i zabawach ruchowych.
Po takim wysiłku należał się obiad. Dziewczęta i chłopcy mogli wykorzystać umiejętności praktyczne i kupić sobie posiłek w strefie jedzenia. Trzeba przyznać, że wszyscy doskonale operują pieniędzmi i wiedzą, jak się zamawia jedzenie.
Pierwsza podróż pociągiem była niecodzienną przygodą. Każdy pierwszak z klasy a zna zasady i dobrze się ma!

M. Grochla-Czingon