Hydropolis i Ogród Botaniczny

Każda wycieczka szkolna to nie tylko doskonała okazja do nauki, ale również do tworzenia wspomnień na całe życie. Wyjazd klasy 6 a oraz 6 b naszej szkoły nie był wyjątkiem. Wybraliśmy się na wyjątkową przygodę do Wrocławia, aby odkryć sekrety wodnego świata w Hydropolis i odkryć uroki natury w Ogródku Botanicznym.

Nasza wycieczka rozpoczęła się w tajemniczym miejscu nazwanym Hydropolis, które można określić jako prawdziwą oazę wiedzy o wodzie. Od samego wejścia zostaliśmy porwani w fascynujący świat H2O. Wnętrze Hydropolis zostało zaprojektowane w sposób, który przypomina nam podwodny świat, z rozmaitymi wystawami i interaktywnymi prezentacjami.

Przygoda w Hydropolis to także spotkanie z wodnymi stworzeniami. W specjalnych akwariach mogliśmy podziwiać różnorodność ryb i innych organizmów wodnych, dowiedzieć się o ich życiu i zwyczajach. To była prawdziwa uczta dla miłośników przyrody!

Zwiedzanie w Hydropolis ukończyliśmy warsztatami interaktywnymi. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryli związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Po fascynującej wyprawie do Hydropolis przyszedł czas na chwilę spokoju i harmonii w Ogródku Botanicznym we Wrocławiu. Ten uroczy zakątek natury jest prawdziwym rajem dla miłośników roślin i piękna natury. W Ogrodzie Botanicznym mieliśmy okazję odkryć różnorodność roślin, drzew i kwiatów. Spacerując po malowniczych alejkach, widzieliśmy egzotyczne gatunki z całego świata.

Wycieczka do Wrocławia była niezapomnianym doświadczeniem dla klas 6. Mogliśmy łączyć naukę i zabawę, odkrywając tajemnice wody i piękno natury. To była doskonała okazja do budowania naszej wiedzy i rozwijania pasji do nauki.

Barbara Mocia