W dniach od 8 do 12 maja szkolna biblioteka również świętowała Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Uczniowie oraz bibliotekarze twórczo oraz aktywnie spędzili ten czas. Pierwszego dnia bowiem starsi uczniowie czytali młodszym opowiadania o żółwiu Franklinie, które można wypożyczyć z naszej biblioteki. Ogromne zainteresowanie wzbudziła także wystawa „Twoja twarz wygląda znajomo”, gdzie uczniowie przebrali się za postacie z lektur. W środę uczniowie klas szóstych, w kolorowym korowodzie, rozdawali mieszkańcom Gogolina i pracownikom urzędu, biblioteki oraz GOK-u zakładki do książek oraz motywujące cytaty z utworów literackich. Następnego dnia uczniowie klas 1-3 odwiedzili w przebraniach bohaterów z bajek Bibliotekę Gminną. 12 maja natomiast uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie: „Co wiem o Gogolinie?”.

Oto wyniki owego konkursu:

1 miejsce: Oliwia Kokoszka

2 miejsce: Szymon Mazur

3 miejsce: Anna Drost, Alexander Pollok

To był wspaniały tydzień – zwłaszcza dla miłośników książek. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział – Izabela Bieńczak i Anna Feilert.