19 kwietnia w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbył się 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mały OKR 2023”. Zwycięzcy gminnych eliminacji: Piotr Bęben (kategoria klas I-III) oraz Zuzanna Tomaszek (Kategoria klas VII-VIII) reprezentowali naszą szkolę w eliminacjach rejonowych.

Piotr Bęben z klasy III b zajął 2. miejsce w swojej kategorii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zaprezentowali się w konkursie recytatorskim na etapie szkolnym, gminnym i powiatowym. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.

Cieszymy się, że uczniowie są chętni, aby deklamować wiersz oraz prozę. Konkurs recytatorski wymaga wiele pracy ucznia oraz prowadzącego nauczyciela. Niezwykle ważny jest dobór utworu do wieku, dojrzałości czy charakteru uczestnika. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów.  Do usłyszenia za rok!

PS Czytajcie książki, wiersze, poszukujcie 😊 Rok szybko minie i przyjdzie czas na kolejny konkurs.

M. Grochla