Gminne eliminacje do etapu rejonowego 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 28 marca 2023r. oraz 29 marca 2023r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie.

W kategorii klas 1-3 wzięło w nich udział 6 uczniów naszej szkoły:

1. Kacper Kluge z kl. 2b;
2. Daniel Dończyk z kl. 2b;
3. Piotr Bęben z kl. 3b;
4. Karolina Głowacka z kl. 3b;
5. Hanna Haliniak z kl. 1b;
6. Roman Kliś z kl. 1a.

Pierwsze miejsce w tej kategorii i tym samym awans do etapu rejonowego otrzymał Piotr Bęben.

29 marca natomiast odbyły się rozgrywki recytatorskie dla uczniów kl. 4-6 oraz kl. 7-8. Do udziału zgłosili się liczni kandydaci z naszej gminy. Z naszej szkoły byli to:

1. Wiktoria Krawiec z kl. 4b;
2. Barbara Popiela z kl. 5a;
3. Magdalena Bęben z kl. 6b;
4. Lena Płaskura z kl. 6a;
5. Anastazja Krawczak z kl. 8b;
6. Jessica Woźnica z kl.8a;
7. Zuzanna Tomaszek z kl. 8a.

Wszyscy zebrani sprawili, że w tym roku, konkurs był na wyjątkowo wysokim poziome. Jury w składzie: Krzysztof Żyliński – przewodniczący, Katarzyna Lindhorst oraz Kamilla Wójt miało więc trudne zadanie przed sobą.

W kategorii kl. 4-6 wyróżnienie otrzymała Barbara Popiela a w kategorii kl. 7-8 awans do etapu rejonowego zdobyła Zuzanna Tomaszek.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę i dyplom.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie recytatorskim, a Piotrowi i Zuzannie życzymy sukcesu w kolejnym etapie!

Katarzyna Kubiczek
Anna Wiora