21 marca z okazji Jubileuszu 800-lecia Gogolina posadzono w naszej szkole nowe drzewo. Dąb szypułkowy, bo o nim tu mowa, którego nazwano Jubilatus, stanął na naszym szkolnym boisku.

Pani dyrektor, Renata Kochanowska, serdecznie wszystkich powitała. Następnie uczeń, Oliver Grabeus, odczytał wiersz pt. "Jeszcze się tyle stanie...".

Wszyscy zgromadzeni: dyrekcja szkoły, wiceburmistrz – pan Krzysztof Reinert, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Zdrowia – pani Gizela Sapok, przewodnicząca rady rodziców – pani Barbara Wojtasik, prezes Stowarzyszenia Edukacyjno – Artystycznego pani Krystyna Skoczylas oraz przewodniczący poszczególnych klas mogli zasypać drzewo ziemią oraz podlać je, aby przyjęło się dobrze na naszej szkolnej ziemi.

M. Grochla