10 lutego w naszej szkole obchodzono Dzień Patrona. Od 1988 roku jest nim Kornel Makuszyński, polski prozaik i publicysta. Napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży. Największą popularność zyskała jego słowno-obrazkowa historyjka o przygodach Koziołka Matołka, który szukał Pacanowa, przekonany o tym , że tam „kozy kują”.

W czasie uroczystej akademii pani dyrektor, Renata Kochanowska, powitała wszystkich zebranych gości. Przypomniała zasady bezpiecznego zachowania w czasie ferii.

Następnie pani Beata Kulig ogłosiła wyniki szkolnego konkursu fotograficznego  Gogolin w obiektywie zorganizowanego we współpracy z Samorządem Uczniowskim z okazji tegorocznych obchodów 800 – lecia. Wraz z panią dyrektor wręczyła nagrody książkowe Pawłowi Tietzowi, Oliverowi Grabeusowi oraz Alexsandrowi Pollokowi.

Po części oficjalnej uczniowie klasy 3b  wraz z wychowawcą panią Michaelą Grochlą przygotowali krótkie przedstawienie o  przygodach Koziołka Matołka, który w swą podróż wyruszył. A gdzie trafił, co zobaczył i co przeżył, opowiedział zebranym w sali gimnastycznej. Trzecioklasiści zaśpiewali również wiele piosenek, prezentując swoje zdolności wokalno – taneczne.

Na czwartej lekcji wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Tam z niecierpliwością czekali na główny punkt programu, czyli występy uczestników programu ,, Mam Talent" w Rumunii.

Trzecioklasiści oraz zaproszeni artyści otrzymali gromkie brawa za swój występ. Nareszcie przyszedł czas na zasłużony wypoczynek. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy pięknych i bezpiecznych ferii oraz zimowej aury. Do zobaczenia w ostatnich dniach lutego. Odpoczywajcie!

M. Grochla