Dnia 15. grudnia klasy VIa i VIb wraz z opiekunami uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu „Kreatywna Opolszczyzna”. Zajęcia odbywały się w Zaczarowanym Świecie w Opolu i dotyczyły różnych dziedzin nauki. Na warsztatach uczniowie mogli m.in. ćwiczyć swoje percepcje, głównie słuchową. Jednym z zadań było zapamiętanie 20 słów i zapisanie ich z pamięci na kartce. W tej konkurencji wygrała Dominika Dziedzic zapamiętując 18 słów. W kolejnym zadaniu do zapamiętania było 15 liczb. Tu najlepiej poradziła sobie Dominika Kroker, która zapamiętała 12 liczb. Szóstoklasiści mogli także poeksperymentować w sali doświadczeń, w której sprawdzali m.in. jak działa pole elektromagnetyczne, jak dawniej powstawały pierwsze filmy, a także mogli usiąść na krześle z gwoździami.

Kolejnym etapem warsztatów były zajęcia w dmuchanym planetarium, w którym wyświetlono film o zwierzętach. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z matematyki układając m.in. tangramy z 7 klocków, osobiście mogli dotknąć karaczanów madagaskarskich, składali modele mózgu i korpusu człowieka oraz mieli zajęcia z mikroskopem.

Na koniec warsztatów każdy z uczestników dostał miłą niespodziankę.

Stanisława Szewczyk

Monika Popiel