W czwartek, 10 listopada 2022 r., odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie kl. 8b wraz z wychowawcą. Przygotowania wsparli uczniowie kl. 8a z p. Krystyną Skoczylas oraz p. Renata Chmura i p. Rafał Jilg. 

Zebranych w sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przywitała dyrektor naszej szkoły, p. Renata Kochanowska. Następnie przy akompaniamencie polskich pieśni patriotycznych oraz utworów F. Chopina występujący nakreślili historię Polski: od rozbiorów, przez powstania aż do najważniejszego dla nas momentu Odzyskania Niepodległości. Występ uświetniły wiersze o tematyce historycznej, pieśń wykonana przez kl. 5b oraz jesienno-nostalgiczna dekoracja.

Ponadto, w ramach udziału w akcji „Szkoła do hymnu”, o godz. 11.11 wszyscy uczniowie w klasach zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzień ten jest jednym z tych, podczas których szczególnie jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!

Anna Wiora