Młodzież z klas ósmych brała dzisiaj, tj. 26.09.2022 r., udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu „Strategia Młodzieżowa Opolszczyzna”.

W trakcie zajęć młodzi ludzie poznali strukturę samorządu w Polsce, dowiedzieli się o narzędziach, którymi jako obywatele mogą posłużyć się przy wywieraniu wpływu na gminę, a także o tym, czym jest Młodzieżowa Rada i w jaki sposób działa. Ponadto uczniowie wspólnie budowali makietę swojego idealnego miasta - jednak, żeby otrzymać materiały do budowy, najpierw musieli rozwiązać kilka zadań oraz quiz wiedzy z WOS-u. Przy budowie makiet mieli okazję porozmawiać o tym, czego im brakuje w naszej przestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się też, w jaki sposób mogą ubiegać się o realizację tych potrzeb. Na koniec najaktywniejsze osoby otrzymały drobne upominki.

Warsztaty poprowadził Amadeusz Hoffman z Młodzieżowej Rady Gogolina (notabene, nasz były uczeń) a sam projekt został stworzony przez Stowarzyszenie Europa Iuvenis oraz sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz program „Aktywni Obywatele” w ramach funduszy EOG pochodzących z Lichtensteinu, Norwegii oraz Islandii. O upominki dla uczestników zajęć zadbał Urząd Miejski w Gogolinie.

Amadeusz Hoffman

Anna Wiora