19 czerwca uczniowie klasy 3b wypłynęli w rejs statkiem Opolanin po Odrze. Dziewczęta i chłopcy wraz w opiekunami udali się na przystań, gdzie przypłynął po nich statek. Takim środkiem transportu uczniowie podróżowali pierwszy raz. Dzieci zobaczyły Opole z  wodnej strony. Następnym punktem programu były gry i zabawy na placu zabaw. W  gorących promieniach słońca trzecioklasiści korzystali ze wszystkich urządzeń. W tak upalny dzień nie mogło zabraknąć również lodów. Następnie trzecioklasiści drogą lądową (statek niestety nie dopływa do Gogolina), powrócili do domu.

Była to już ostatnia wyprawa uczniów klasy 3b. W całym trzyletnim  cyklu dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w wielu wyjazdach. Zwiedzili najważniejsze punkty w Opolu. A były to: Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Wsi Opolskiej, Filharmonia Opolska, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Wieża Piastowska, opolski amfiteatr,  sala zabaw Hoplandia, opolskie zoo, place zabaw oraz wiele innych miejsc.  Uczestniczyli w trzech kilkudniowych wyjazdach: do Jarnołtówka, Ojcowskiego Parku Narodowego i Krakowa oraz Zakopanego.

Kochani trzecioklasiści, dopłynęliśmy do brzegu. Przed Wami nowe przygody i nowe, nieznane i nieodkryte lądy. Dziękuję rodzicom za wspieranie naszych pomysłów i przygód.

Ahoj, przygodo!

Wychowawca klasy 3b, Michaela Grochla – kapitan