W ramach zajęć dydaktycznych uczniowie klasy 5a wraz z opiekunami Panią Izabelą Bieńczak i Beatą Durską wybrali się do Wrocławia do Muzeum Pana Tadeusza. W muzeum mogliśmy uczestniczyć w specjalnie przygotowanej lekcji: „Kontusze i figatele. Życie
 w dawnej szlacheckiej Polsce”. Temat ten nawiązywał do omawianych na lekcji języka polskiego fragmentów eposu narodowego Adama Mickiewicza „Pana Tadeusza”. W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z budową dworku szlacheckiego, dawnymi zwyczajami
i ubiorem szlacheckim.

Mogli również zobaczyć rękopis „Pana Tadeusza” i zmagać się w odczytywaniu jego fragmentów. Na zakończenie zajęć Lena i Wiktoria, uczennice klasy 5a, przymierzyły dawny strój szlachecki, co zostało upamiętnione na wspólnym klasowym zdjęciu.

Wrocław skusił nas też odbywającym się tam na rynku Jarmarkiem Świętojańskim. Był też czas na coś dobrego i słodkiego. Przywieźliśmy ze sobą nie tylko fajne wrażenia, ale też pamiątkowe zdjęcie, które wykonano nam bardzo starym zabytkowym aparatem fotograficznym.

Beata Durska