Przełom maja i czerwca to okres, w którym organizowane są różne wycieczki. Toteż 31 maja br. klasa III a udała się na Dolny Śląsk, by zwiedzić tamtejsze atrakcje, a mianowicie Kopalnię Złota i Średniowieczną Osadę Górniczą w Złotym Stoku. Uczniowie poznali tradycje górnictwa i hutnictwa złota i arsenu, przejechali podziemną trasę pomarańczową kolejką oraz zwiedzili wystawę minerałów. Oprócz tego każde dziecko kupiło sobie złotą sztabkę i płukało złoto, co było największą atrakcją tej wycieczki.

Natomiast 14 czerwca klasa była na wycieczce w Solaris Center w Opolu. Tam w kinie dzieci obejrzały film pt. ,,Foki kontra rekiny”, a następnie udały się do sali zabaw w Bajkowym Labiryncie. Oczywiście, oprócz wspomnianych rozrywek, dzieci były w McDonald’s, KFC i na lodach.

Z obu wycieczek wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń.

Opracowała mgr Mariola Jendrusch