W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a przygotowali na podstawie poznanych mitów greckich : „Spotkanie na Olimpie.”

Na lekcji języka polskiego uczniowie między innymi poznają mity greckie, dzięki którym mogą dowiedzieć się wiele na temat bogów olimpijskich.

Na podstawie zdobytych wiadomości uczniowie przygotowali przedstawienie , podczas którego prezentowali :życie bogów na Olimpie. Uczniowie wcielili się w postacie bogów olimpijskich . Każdy wybrał sobie postać, przygotował kostium
 i informacje na temat danego boga ,które zaprezentował podczas przedstawienia. Spotkanie oczywiście odbyło się u Zeusa (Piotr) i Hery (Dominika) na Olimpie( w sali nr 16),która na chwilę stała się skromnym, co prawda , ale pałacem Zeusa.

Jak to w zwyczaju boskim po naradach odbywała się uczta. Na niej nie zabrakło najważniejszych postaci: Hesti (Wiwianna), Demeter(Agnieszka) z córką,KorąPersefoną(Zosia),Afrodyty(Lara),Dionizosa(Jakub),Artemidy (Karolina) i Ateny(Lena).Gościł też Hefajstos(Szymon) ,ciężko zapracowany zabrał ze sobą kowadło i ciężki młot. Wykuwał właśnie kolejną błyskawice  Zeusowi.

Tym razem na uczcie pojawił się również  pan podziemia Hades(Florian), którego obecność była rzadkością na Olimpie ,gdyż zwykle spędzał czas w swoim królestwie. Przybyła również Selene bogini księżyca(Wiktoria R.) oraz  Hermes(Oliver)-skrzydlaty posłaniec bogów.

Tym razem  na ucztę zaproszono uczniów klasy 3a wraz z opiekunami.

Uczniowie klasy 5a mogli swoim młodszym koleżankom i kolegom  opowiedzieć o postaciach bogów greckich. A uczynili to ciekawie, wspomagając się pięknymi kostiumami i wykonanymi często samodzielnie rekwizytami ( atrybutami ),co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Brawo!!!!

.... na chwilę  opuściliście ławki i  mogliście  poczuć się , jak aktorzy na niewielkiej klasowej scenie.

Beata Durska