W ostatnim tygodniu lutego obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Jest to dzień, który ma dopomóc ochronie różnorodności językowej na świecie a ustanowiony został przez UNESCO.

Uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka polskiego lub zajęciach z wychowawcą mieli okazję w zabawowy sposób sprawdzić znajomość naszego – jakże trudnego – języka ojczystego. Zainteresowaniem cieszył się językowy escape room a dużo śmiechu przysporzyły kalambury w oparciu o polskie przysłowia.

Ponadto w szkole został zorganizowany konkurs międzyklasowy na najciekawszy plakat przedstawiający zagadnienia językowe lub te dotyczące literatury polskiej. Prac nie było wiele, gdyż konkurs ogłoszony został w połowie lutego i w pełnej jego realizacji przeszkodziło nam przejście nauki w tryb pracy zdalnej. Jednak udało się wykonać kilkanaście plakatów. Z najciekawszych z nich wykonano wystawę, która pojawiła się na korytarzu szkolnym. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Lena Płaskura,

•  Magdalena Bęben

II miejsce: Dominika Dziedzic,

•  Igor Kubica
  •  Aleksandra Wojtala

III miejsce: Alicja Macheta

•  Tomasz Kozioł

Zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich do kształcenia umiejętności bezbłędnego posługiwania się naszym językiem polskim.

Anna Feilert
Anna Wiora