4 października drugoklasiści wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych w Jarnołtówku. Po przyjeździe odbył się powitalny apel. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo – ekologicznych z przyrodnikiem z Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Po obiedzie zadowolone i najedzone wyruszyły na długi spacer aż na tamę nad Złotym Potokiem, gdzie podziwiały piękne górskie krajobrazy. Po powrocie był czas na odpoczynek, zabawy integracyjne oraz ognisko. Po kolacji zmęczone udały się na spoczynek.

Następnego dnia dziewczynki i chłopcy wyruszyli na szlak górski i dotarli na Żabie Oczko. Był też czas na podziwianie pięknych, jesiennych widoków w Cichej Dolinie. Nie zabrakło również wycieczki do Głuchołaz, gdzie uczniowie mogli zakupić pamiątki oraz lody. Drugoklasiści mieli ogromne szczęście, ponieważ właściciel lodziarni na rynku zaproponował dla każdego ucznia oraz nauczyciela gałkę lodów. Oczywiście wszyscy chętnie skorzystali z okazji. To nie koniec atrakcji tego dnia. Przecież na takim wyjeździe nie mogło zabraknąć dyskoteki. Po kolacji oraz szybkim prysznicu nasi wychowankowie ruszyli na parkiet. Zabawa była przednia! Na szczęście taneczne szaleństwo skutecznie zmęczyło dzieci, które o dziwo bardzo szybko zasnęły i spały aż do rana.

Trzeciego dnia uczniowie spakowali walizki, zjedli śniadanie i wyruszyli do Głuchołaz do Parku Zdrojowego, aby wejść na tężnię solankową i pooddychać świeżym powietrzem. Był również czas na spacer pięknymi i klimatycznymi dróżkami. Około godziny 13.00 zadowolone i usatysfakcjonowane dzieci wyruszyły w drogę powrotną do Gogolina do swoich stęsknionych rodziców. W drodze powrotnej był przystanek w Mc’ Donaldzie, bo przecież wycieczka bez tego miejsca byłaby niekompletna. Około godziny 15.00 drugoklasiści powitali swoich najbliższych.

Tak wyglądała nasza wielka przygoda z piękną słoneczną i jesienną aurą, w blasku legend, górskich szlaków i pięknych kolorowych liści.

M. Grochla