25 czerwca o godzinie 9.00 trzydzieścioro dziewięcioro uczniów PSP nr 2 w Gogolinie zasiadło po raz ostatni w uroczyście udekorowanej sali gimnastycznej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego prowadząca spotkanie, Victoria Grabelus, powitała przybyłą na tę uroczystość panią dyrektor, Renatę Kochanowską, przedstawiciela Gminy - panią Renatę Hasse, wychowawców: Stanisławę Szewczyk i Bernadetę Konieczną oraz pracowników administracji i rodziców.

W pożegnalnym przemówieniu prowadząca przypomniała najważniejsze aspekty uczniowskiego życia w szkole - ich pierwsze przyjaźnie, pierwsze sukcesy i porażki, natomiast Paulina Wieczorek wyraziła w wierszu pt.: "Podziękowanie” swą wdzięczność za trudy nauczania i wychowania.

Wspomnienia uczniów podsumowały słowa piosenki M. Grechuty: „Dni, których nie znamy” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy” - wyrecytowany przez Martynę Kluge. W czasie uroczystości w tle były wyświetlane prezentacje multimedialne klasy 8 A i 8 B przedstawiające zarejestrowane życie uczniów na przestrzeni ośmiu lat spędzonych w szkole podstawowej.

Nie zabrakło również podziękowań i wyróżnień. Najpierw podziękowano organowi prowadzącemu naszą szkołę za wsparcie i dbałość o potrzeby edukacyjne uczniów. Później przemówienie wygłosiła pani dyrektor - Renata Kochanowska. Następnie wręczono Victorii Grabelus Nagrodę Burmistrza za najwyższą średnią w nauce w naszej szkole (5,61). Pani dyrektor podziękowała również paniom należącym do Rady Rodziców za wieloletnią współpracę oraz wręczyła podziękowania rodzicom, którzy wspierali inicjatywy podejmowane przez szkołę oraz naszych nauczycieli i wychowawców. W tej części programu zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z paskiem oraz dyplomy za wzorową frekwencję.

Na kolejny punkt programu uczniowie z pewnością czekali z niecierpliwością. Po wystąpieniu wychowawców nastąpiło wręczenie upragnionych świadectw ukończenia szkoły podstawowej.

Spotkanie zakończył taniec belgijka w wykonaniu uczennic klas ósmych.

Natomiast uczniowie klas I – VII spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasie i po otrzymaniu świadectw udali się na upragnione wakacje.

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam powodzenia!

Do zobaczenia!

S. Szewczyk
B. Konieczna