22 listopada br. do naszej szkoły zawitała pisarka, pani Wioletta Piasecka. Tematem przewodnim spotkania było Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Olbrzymią pasją autorki jest pisanie książek dla dzieci, a także spotkania z nimi. Podczas wizyty pisarka nawiązała doskonały kontakt z dziećmi i ciekawie opowiadała o bohaterach swoich utworów. Były to opowieści patriotyczne o Ignasiu (Ignacym Paderewskim) i Faustynce ( Faustynie Morzyckiej) - małych patriotach, którzy zrobili wiele dla naszego kraju, gdy był pod zaborami. Oprócz opowieści były również zagadki bajkowe i piłkarskie oraz pluszakowy kabarecik, podczas którego uczniowie wykazali się umiejętnościami aktorskimi. Świetnie bowiem potrafili naśladować głosy zwierząt. Pod koniec spotkania dzieci zadawały pytania i kupowały książki autorstwa pani Wioletty Piaseckiej.
Pani Jendrusch natomiast podziękowała pisarce za przybycie i ciekawe spotkanie, a następnie wręczyła jej woreczki z ziołami pochodzącymi z naszego szkolnego ogródka.

M. Jendrusch