16 marca 2022 roku w Kamieniu Śląskim odbył się Konkurs Recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor”.  Wzięło w nim udział dwadzieścioro uczniów z naszej gminy. Konkurs odbył się w trzech kategoriach:

A - klasy I- III,

B- klasy IV- VI,

C - Klasy VII – VIII.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas I -III:

- Milena Krompiec (kl. III) i Wiktoria Haliniak (kl. III).

Z klas IV - VI reprezentowała naszą szkołę najliczniejsza, bo czteroosobowa grupa:

- Łukasz Preisner,

- Martyna Tomaszek,

- Aleksandra Wojtala,

- Magdalena Bęben.

Z klas VII - VIII wzięła udział w tym konkursie Michalina Wojtkiewicz.

Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.

Uczennice klas I- III otrzymały wyróżnienie, natomiast uczennice z klas IV- VI zajęły:

Magdalena Bęben - II m.

Aleksandra Wojtala - III m.

a z klas VII – VIII:

Michalina Wojtkiewicz - II miejsce.

Tym samym uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który odbył się 6 kwietnia w Prószkowie.

Również podczas tego etapu nasze uczennice pięknie recytowały przygotowane wiersze i reprezentowały naszą szkołę. Z konkursu wróciły z cennymi nagrodami oraz dyplomami.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie, serdecznie dziękujemy za systematyczną pracę, a zdobywcom czołowych miejsc gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach tego konkursu.

B. Konieczna