W piątek siódmego lutego br. - w przeddzień ferii zimowych - uczniowie uroczyście obchodzili coroczny Dzień Patrona Szkoły. Po odśpiewaniu hymnu naszej placówki wychowankowie klasy IV zaprezentowali życiorys Kornela Makuszyńskiego. Następnie przedstawili wzbogaconą utworami muzycznymi inscenizację bajki „O niegrzecznym Koziołku”. Czwartoklasiści doskonale odegrali swoje role przy pięknych dekoracjach przygotowanych przez rodziców. Przedstawienie zostało podsumowane mottem „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” oraz zgodnie z dewizą patrona Kornela Makuszyńskiego: „Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym - jeszcze większa”. Na zakończenie uroczystej akademii, ze znanym sobie entuzjazmem, wystąpiła klasa 3b, wykonując utwory muzyczne. Wesoły nastrój udzielił się wszystkim.

Życzymy udanego wypoczynku!
Barbara Mocia

#DzieciUcząRodziców

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas 1-3 odbyli kolejną lekcję na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Dziewczęta i chłopcy poznali zasady kreatywnego spędzania czasu wolnego. Zapoznali się z zasadami bezpiecznej zabawy zimą oraz dowiedzieli się, na co muszą zwracać uwagę, bawiąc się w domu. Otrzymali również zadanie. Była to kolorowanka z hasłem, które odczytali rodzicom: „Zimą o swoje bezpieczeństwo dbam, ciepło się ubieram i odblaski zakładam”. M. Grochla

Dnia 7.02.2020 r. na czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się w klasie IV grupowe zajęcia z psychologiem szkolnym dotyczące emocji. Podczas nich uczniowie dowiedzieli się, czym są emocje, jakie mamy ich rodzaje, jaki jest ich podział, gdzie je odczuwamy oraz w jaki sposób je wyrażamy. Uczniowie wykonali prace plastyczne na ten temat. W zajęciach grupowych brała udział Zuzanna Macheta, która objęta jest nauczaniem indywidualnym w naszej szkole. Towarzyszyła jej pani pedagog - Koryna Konopka, która pomagała uczennicy w wykonywaniu poszczególnych zadań. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani, sumiennie i aktywnie pracowali. W tym czasie odwiedzili nas również pracownicy z Parlamentu Europejskiego, którzy nagrywali reportaż z okazji Międzynarodowego Dnia Chorób Rzadkich przypadającego na dzień 28 lutego.

Sandra Polywka-Nicze, psycholog szkolny

We wtorek 21.01.2020 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne nt. uzależnień z udziałem muzyki hip-hop i reggae. Każdy nauczyciel, który miał wtedy lekcję, przyszedł z uczniami na salę gimnastyczną. Na samym początku zajęć włączona została muzyka reggae. Jeden z mężczyzn śpiewał a dzieci po nim powtarzały. Wszyscy śpiewali tak dłuższą chwilkę, gdy pan Damian postanowił zaprezentować ruchy taneczne. Każdy uważnie się przyglądał. Dzieci miały możliwość dołączenia do tańczącego, ustawiając się w małym kółeczku obok panów. Kilka osób spróbowało swoich sił. Następnie wszyscy usiedli i wysłuchali uważnie gości. Poruszony został temat nałogów, narkotyków, dopalaczy i różnych innych rzeczy, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Mowa była również o tym, aby spełniać swoje pasje i nie spędzać całego dnia przed komputerem czy telefonem. Pod koniec dzieci wstały. Wtedy chętne osoby zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Na zakończenie, tworząc ogromne koło, wspólnie odtańczyliśmy „taniec pożegnalny”. Na znak rozejścia się każde dziecko, wychodząc, przybiło piątkę mężczyznom prowadzącym warsztaty. Zajęcia były bardzo ciekawe i wywołały uśmiech na twarzach nie tylko dzieci, ale i nauczycieli.

Zuzanna Kriener, kl. Vb

Drodzy,

Marszałek Województwa Opolskiego ogłasza nabór członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego na III kadencję.

W skład Forum wchodzą przedstawiciele Młodzieżowych Rad Miast, Gmin i Powiatów istniejących na dzień zarządzenia wyborów na obszarze Województwa, przedstawiciele środowisk młodzieżowych zgłoszonych indywidualnie, przez organizacje młodzieżowe lub nieformalne grupy młodzieżowe.

Kandydatów na członków Forum mogą zgłaszać:

 • Młodzieżowe Rady Miast, Gmin lub Powiatów,
 • nieformalne grupy młodzieży, składające się z min. 10 osób,
 • organizacje pozarządowe, prowadzące działalność statutową na rzecz młodzież
 • osoba indywidualna w wieku od 15 do 23 lat zamieszkała na terenie województwa opolskiego, nie przynależąca do Młodzieżowej Rady Miasta, Gminy lub Powiatu.

  Termin składania dokumentów mija 21 lutego br.

Poniżej link do ogłoszenia:

https://bip.opolskie.pl/2020/01/ogloszenie-o-naborze-czlonkow-forum-mlodziezy-samorzadu-wojewodztwa-opolskiego-iii-kadencji/

Informacje o działalności poprzednich kadencji FMSWO na FB:

https://www.facebook.com/mlodziezoweopolskie

Serdecznie zapraszam Naszą aktywną młodzież do rozpoczynającej się rekrutacji.

Dyrektor szkoły
R. Kochanowska

 

Plan zajęć znajduje sie w załączniku ikona pdf

Szanowni Państwo Rodzice.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi przypominamy, że na stronie wypoczynek.men.gov.pl znajduje się baza wypoczynku, w której łatwo i szybko rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu w zakładce Wypoczynek/Aktualności. Najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na zimowy wypoczynek można znaleźć w przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Poradniku bezpiecznego wypoczynku”. Przypominamy również o przydatnych stronach internetowych poświęconych bezpiecznemu wypoczynkowi:

 1. Serwis bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
 2. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego. To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej.
 3. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych/. Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
 4. Bezpłatną aplikację iPolak – niezbędnik w podróży, gdzie m.in. są aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie https://www.msz.gov.pl/pl/ipolak.
 5. Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

Dyrektor szkoły R. Kochanowska

Nasza uczennica Liwia Biernat została Podwójną Mistrzynią Opolskiego Okręgu Pływackiego w kategorii OPEN. Zdobyła pięć medali w pięciu startach: 2x złoty, 1x srebrny, oraz 2x brązowy. Pokonała o wiele starsze i doświadczone zawodniczki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 grudnia w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie. Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Michaeli Grochli przenieśli społeczność szkolną do Betlejem - w miejsce narodzenia Jezusa.
Na początku trzecioklasiści w świątecznej scenerii przepięknie przedstawili to, co wydarzyło się w szopce. Były śpiewy kolęd i bożonarodzeniowych pastorałek. Do gogolińskiej stajenki zawitały również aniołeczki, które zatańczyły dla Dzieciątka i zgromadzonych gości. Byli pastuszkowie, trzej królowie oraz prawdziwi górale.
Na końcu spotkania dyrektor szkoły, pani Renata Kochanowska odczytała świąteczne kartki z życzeniami od przyjaciół szkoły.
Po widowisku uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich sal na klasowe Wigilie.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych!
Do zobaczenia 7 stycznia. Odpoczywajcie!
Dziękujemy Państwu Szamperom za wykonanie przepiękniej stajenki. Będzie nam służyła przez długie lata.

M. Grochla