Szanowni Państwo,
Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele

Uprzejmie informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W tych dniach szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Pozdrawiam R. Kochanowska

W załączeniu oddaję w Wasze ręce darmową książeczkę elektroniczną o koronawirusie pt. „Masz tę moc”.

Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy najmłodszym chcą w prosty sposób wytłumaczyć czym jest koronawirus. Jak należy się zachowywać, by się przed nim ustrzec. Ponadto jest wzbogacona ciekawymi ilustracjami.

Czytajcie, gdzie lubicie i gdzie wasze dzieci czują się bezpiecznie - dzielcie się nią również z innymi.

Sandra Polywka-Nicze

pdf

Biblioteka szkolna przygotowała dla Państwa i Państwa dzieci ciekawe, edukacyjne i pomocne strony edukacyjne, które zostały podzielone według kategorii wiekowej.

Zapraszamy do lektury!
Anna Feilert

Ciekawe strony edukacyjne, otwarte zbiory biblioteczne dla dzieci od 1-4 klasy i ich rodziców: doc

Ciekawe strony internetowe, zawierające m.in. treści lektur, ebooki, ciekawostki, zadania dla uczniów klas 5-8: doc

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

 1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
 2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
 3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
 4. Aktywuj usługę Empik Premium.
 5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Witam Państwa, Witam Dzieci.

W dniu dzisiejszym pozwolę sobie przedstawić propozycje zajęć/zabaw z dziećmi w domu w celu umielenia wolnego czasu.

Zabawy ruchowe:

 • na podłodze ułożyć "kałuże" (z papieru, szaliczków, włóczki..); dziecko chodzi lub biega między "kałużami" tak, żeby nie wpadło do "błota",
 • na łyżce położyć piłeczkę ping-pongową; należy przejść z wyciągniętą ręką z łyżką po prostej, slalomem, między "kałużami"...,
 • przeskakiwanie z nogi na nogę,
 • "zwierzęta"- naśladowanie chodu różnych zwierząt.

Zabawy słowne:

 • "kłótnia"- to zabawa z używaniem wyrazów przeciwstawnych ( np.szybki- wolny, biały- czarny...),
 • "co by było gdyby?" - w szybkim tempie zadajemy różne pytania, na które trzeba szybko i logicznie odpowiedzieć,
 • "dokończ wyraz" - podajemy początkową sylabę, odpowiadający kończy wyraz; można wprowadzić kategorie wyrazów/części mowy,

Zajęcia plastyczne:

 • stemple z ziemniaków
 • "rysowanie" białą świecą po białej kartce, a następnie zamalowanie jednym kolorem ( np. miasto nocą). Zawsze sprawdzą się gry planszowe, puzzle, bierki.

Życzę miłych chwil spędzonych razem.
Pani ze świetlicy J. Józefów

20200323 170631 001

Zadzwoń na całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i skorzystaj z pomocy!

 • czujesz się przygnębiony?
 • masz problemy w szkole lub w domu?
 • jesteś ofiarą przemocy?

Infolinia jest anonimowa.

Nie chcesz rozmawiać przez telefon? Opisz swój problem w wiadomości i wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Potrzebujesz porady prawnika lub pedagoga? Wyślij wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Możesz też porozmawiać na czacie.

Każda młoda osoba, która chce porozmawiać o swoich problemach może zadzwonić. Konsultantami są doświadczeni pracownicy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych: psychologowie, pedagodzy i prawnicy. Konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Nie musisz się przedstawiać, masz zapewnioną dyskrecję. Zadzwonić możesz każdego dnia przez całą dobę nasi specjaliści czekają na telefony, czaty i maile od Was.

Pamiętaj 800 080 222 – to nie jest numer ratunkowy / Numerem ratunkowym jest 112

Pedagog szkolny mgr Koryna Konopa

plan4 8

Nauczyciele będą się kontaktowali z uczniami (rodzicami) w godzinach od 9:00-12:00 za pomocą edziennika

*- 8 klasa

**- klasy 4-6

***- klasy 5-8

plan4 8

Nauczyciele będą się kontaktowali z uczniami (rodzicami) w godzinach od 9:00-12:00 za pomocą edziennika

Drodzy Rodzice klas I-III,

W związku z zaistniałą sytuacją, w trosce o proces kształcenia dzieci, zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji, w najbliższym czasie uczymy się w domu.
Bardzo prosimy Państwa o zrozumienie i współpracę, gdyż zarówno nasi młodsi uczniowie, jak również nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, potrzebują w czasie nauki w „domowej szkole” Państwa wsparcia.

Podczas zdalnego nauczania będą Państwu przesyłane linki do lekcji, piosenek, filmów lub gier. Zwracamy się z prośbą, aby w miarę możliwości, przesłane materiały były odtwarzane. Na szkolnej stronie http://psp2gogolin.plzamieszczane są na bieżąco informacje od psychologa, pedagoga.  Wspomagamy Państwa opracowaniem ,,Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą” oraz ,,Jak organizować dzieciom warunki do nauki w domu”.

Prosimy pamiętać o bezpieczeństwie i higienie pracy przy komputerze. W sieci — podobnie jak w rzeczywistości — należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Niezmiernie ważne jest, aby dzieci korzystały z komputera w obecności rodziców/opiekunów, co uchroni je przed korzystaniem z niepożądanych treści. Mamy nadzieję, że ta powtórka materiału będzie dla dzieci i Państwa okazją do wspólnej zabawy. Jeżeli Państwo potrzebują jakiegoś wsparcia to prosimy kontakt mailowy ze szkołą lub telefoniczny z wychowawcą klasy. Postaramy się zaradzić potrzebom na miarę naszych możliwości.

Zespół nauczycieli klas I-III

Dyrektor szkoły R. Kochanowska