30 listopada w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali stoiska z wróżbami dla sowich kolegów i koleżanek. Na szkolnych korytarzach przepowiadali przyszłość oraz organizowali zabawy andrzejkowe.

Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo kto nie chciałby wiedzieć, co go czeka w przyszłości?!

M. Grochla

30 listopada w naszej szkole zrobiło się biało. Wszystko przez to, że obchodzono Dzień białych skarpet. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele dumnie prezentowali swoje piękne skarpetki.

M. Grochla

Na prośbę Uczniów PSP nr 2 w Gogolinie przesyłam link do filmu na Facebooku, którego autorami są uczniowie naszej szkoły z klas 8ab oraz ich prośbę:

fb icon 325x325 Oddaj swój głos!

Jest to kampania społeczna mająca na celu zapobieganie przemocy.

Głosowanie trwa do 15.12.2018r

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem Facebooka: jeden like na nasz film, jeden głos, oraz aplikacji Pozytywne Społeczeństwo (chwilowo niedostępna na iPhone). Głosowanie poprzez aplikację zalicza się potrójnie.

Wszyscy będziemy dozgonnie wdzięczni za każdy głos - uczniowie kl. 8ab

Ja również dołączam się prośby i gratuluję kreatywności naszym uczniom.

Łączę pozdrowienia

Renata Kochanowska

Dyrektor

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariuszy prowadził zbiórkę darów dla potrzebujących z Klubu Integracji Społecznej w Krapkowicach. Paczki otrzymają ludzie niepełnosprawni oraz długotrwale bezrobotni.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

M. Grochla

28 listopada 2018 r. drugoklasiści wraz z opiekunami wyruszyli na lekcję muzealną o zdobieniu pierników do Bierkowic. Tam poznali przepis na te przepyszne świąteczne słodkości. Każdy z uczniów otrzymał 3 ciastka, które mógł ozdobić lukrem według własnego pomysłu.
Następnie dziewczęta i chłopcy udali się do sali zabaw Kinderplaneta, gdzie mogli korzystać z trampolin, dmuchańców oraz innych urządzeń. Szaleństwom i swawolom nie było końca.
Tego dnia wycieczkowicze mieli ogromne szczęście, ponieważ załapali się na promocję w restauracji KFC, gdzie każde dziecko otrzymało darmowy kubełek jedzenia. Niektórzy skorzystali również z McDonalda, kupując obiecany zestaw Happy Meal lub lody.
Można powiedzieć, że drugoklasiści obchodzili swój Dzień Dziecka w listopadzie. Zapraszamy do fotorelacji.

M. Grochla

6 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się nadzwyczajne warsztaty chemiczne. Pod fachowym okiem chemików z Gdańska uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki chemii.
Podczas zajęć uczniowie klas VII i VIII badali właściwości wielu substancji i eksperymentowali z ciekłym azotem. Jednak przede wszystkim rozwiali wiele wątpliwości dotyczących zjawisk przyrodniczych. Było tajemniczo, wybuchowo, odrobinę niebezpiecznie i nade wszystko - bardzo ciekawie. Nie obyło się też bez konkursów wiedzy, wyróżnień oraz dyplomów a co najważniejsze - nagród w postaci piątek z chemii.
Dostaliśmy od organizatorów warsztatów sprzęt do elektrolizy, zestaw do uzyskiwania próżni oraz szkło laboratoryjne. Dziękujemy!

Renata Patola

20 i 21 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów naszej szkoły. Dziewczęta i chłopcy wraz z nauczycielami udali się na imprezę do hotelu Nova. Tam przy rytmach muzyki spędzili miło czas. Odbył się również konkurs na najlepszą tańczącą parę. Uczniowie z chęcią pokazali na parkiecie, co potrafią.
W następnym tygodniu na korytarzach naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizuje stoiska z wróżbami andrzejkowymi. Zapraszamy!

M. Grochla

Po raz kolejny w murach naszej szkoły rozbrzmiały w ramach „Kreatywnego spotkania z poezją i muzyką” niemieckie piosenki i niemiecka poezja. A wszystko to za sprawą uzdolnionych wykonawców - uczniów klas I - IV oraz przedszkolaków gminy Gogolin.
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali : Jakub Czechowski i Emilia Kozołup z klasy 2b, Jakub Rygoł z kl. 2a oraz Magdalena Kowolik z klasy 4a.
Źródłem finansowania projektu są środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, a nad całością imprezy czuwały nasze panie z języka niemieckiego.
Było lirycznie, muzycznie, wesoło i kolorowo. Oklaskom i słowom podziwu nie było końca.

B.Kurzeja

15 listopada do klas pierwszych i drugich zawitała Wędrująca Kapela na czele z panią Elżbietą Klimas. Dziewczęta i chłopcy przenieśli się w muzyczny świat. Śpiewali piosenki przy akompaniamencie kapeli. Zostali zapoznani z różnymi tańcami. Mogli również spróbować swoich sił i zatańczyć. Drugoklasiści odśpiewali w kanonie piosenkę pt. „Wniosły dzieci z sadu”.
Dzieciom taka lekcji muzyki bardzo się spodobała. Nie jest to ostatnie spotkanie z naszymi gośćmi. Kolejne już wkrótce.

M. Grochla

9.11.2018r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Były to gminne obchody tego wyjątkowego święta.
Apel rozpoczął się powitaniem gości, uczniów i nauczycieli przez dyrektor naszej szkoły, panią Renatę Kochanowską oraz dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie, panią Katarzynę Figielę. Następnie wszyscy stanęli na baczność i z szacunkiem do ojczyzny odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. Potem na scenę wkroczyły przedszkolaki z przedszkola nr 3 i niesamowicie zatańczyły poloneza. Dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami. Tuż po nich klasy ósme zaprezentowały przedstawienie przybliżające naszą historię i dzisiejszy stosunek Polaków do własnego kraju.
Całemu spektaklowi towarzyszyła recytacja wierszy i krótkie prezentacje multimedialne. Pod koniec chór dziewcząt z najstarszych klas zaśpiewał „Kamień wśród nas”, a następnie głos ponownie zabrała pani dyrektor. Podziękowała za wspaniały występ, a także za wkład pracy wszystkich uczniów i nauczycieli pomagających przy organizacji uroczystości.
Uważam, że taki sposób podtrzymywania tradycji pomaga w kształtowaniu ducha patriotyzmu młodych pokoleń.

Wiktoria Simon, kl. VIII a