W środę 13.02.2019 roku klasa IV b udała się do Opola. Celem długo wyczekiwanego wyjazdu był film „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru” w kinie Helios.
Film większości uczniom bardzo się spodobał. Po projekcji udaliśmy się do Pizza Hut, gdzie przy pysznych przekąskach spędziliśmy miło czas.
Był to z pewnością udany dzień – bogaty w nowe doświadczenia. Dla niektórych czwartoklasistów był to bowiem pierwszy przejazd pociągiem.

Anna Wiora

8 stycznia 2019 roku w Kamieniu Śląskim odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, w którym udział wzięły cztery nasze uczennice: Karolina Szyroki (kl. VII), Aleksandra Wybraniec (kl. VII), Wiktoria Simon (kl. VIII a ) oraz Róża Deć (kl. VIII b).

Wszystkie dziewczyny bardzo sumiennie przygotowywały się do tego konkursu, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych oraz czytając ponadprogramowe lektury.

Na konkursie wykazały się dużymi umiejętnościami i wiedzą polonistyczną. Świadczą o tym dwa pierwsze miejsca ex aequo zajęte przez nasze wychowanki: Karolinę Szyroki i Różę Deć, którym serdecznie gratulujemy. Wszystkim dziewczynom natomiast dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

Anna Wiora

9 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W zmaganiach uczestniczyło 18 uczniów z gminy Gogolin. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów. Na oficjalne ogłoszenie wyników czekaliśmy do 22 stycznia, kiedy to Wojewódzka Komisja Konkursowa potwierdziła zdobyte przez uczniów miejsca. Warto przypomnieć, że aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego, należało uzyskać co najmniej 85 % punktów możliwych do zdobycia.

Lista zwycięzców prezentuje się następująco:

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

Opiekun

Pierwsze

Thomas Frączek

PSP nr 3 Gogolin

M. Malkusz

Drugie

Julia Matuschek

PSP Kamień Śl.

M. Sochańska/ Monika Kipka

Trzecie

Kacper Kowol

PSP nr 3 Gogolin

M. Malkusz

Czwarte

Róża Deć

PSP nr 2 Gogolin

B. Konieczna

Piąte

Magdalena Kowolik

PSP nr 2 Gogolin

B. Kurzeja

Szóste

Marta Czaja

PSP nr 3 Gogolin

M. Malkusz

Siódme

Kacper Grabelus

PSP nr 2 Googlin

B. Konieczna

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i wytrwałą pracę podczas przygotowań do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnym etapie olimpiady.

B. Konieczna

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!!!!

W związku kolejnym podejrzeniem zachorowania na odrę proszę o obserwację i w przypadku niepokojących objawów tj. kaszel, katar, wysoka temperatura i wysypka skontaktowanie się PILNE z lekarzem rodzinnym lub kontakt telefoniczny z SANEPIDem w Krapkowicach tel. 7744 66 748.

Życzę wszystkim zdrowia

Dyrektor PSP nr 2 w Gogolinie

R. Kochanowska

W piątek 25 stycznia br. uczniowie naszej szkoły mieli tylko dwie pierwsze lekcje. Powodem tego "luzu" był coroczny Dzień Patrona, zawsze uroczyście obchodzony.

W tym roku szkolnym krótki apel z tej okazji przygotowały klasy IV wraz z Samorządem Uczniowskim. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 na sali gimnastycznej oczywiście od wprowadzenia szkolnego sztandaru i odśpiewania hymnu naszej placówki.

Jednym z głównych punktów programów było przedstawienie w wykonaniu wychowanków klasy IVa i IVb. Była to krótka inscenizacji bajki naszego patrona - Kornela Makuszyńskiego - o sprytnym krawcu Niteczce, który koniecznie chciał zostać królem. I - jak na Makuszyńskiego przystało - bohater musiał trafić do słynnego Pacanowa, które uratował przed powodzią.... zszywając rozerwaną chmurę. Opowieść przedstawiona została w formie teatru kukiełkowego połączonego z teatrem aktora, wzbogacona utworami muzycznymi.

Rada Rodziców uświetniła ten dzień, finansując spotkanie z Dariuszem Kołodziejczykiem - najlepszym polskim piłkarskim żonglerem i rekordzistą w podbijaniu piłkami. Uczniowie widocznie byli  zainteresowani osobą pana Dariusza oraz jego akrobacjami. Zostali też aktywnie włączeni - mogli wziąć udział w konkursie podbijania piłki, liczyć ilość podbić mistrza i zrobić sobie z nim selfie. Gościa powitano i pożegnano gromkimi brawami.

Na zakończenie dyrektor naszej szkoły, pani Renata Kochanowska wręczyła kl. III wyróżnienie za ciekawie przygotowany poranek czytelniczy zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa a pani policjant i pan ze straży miejskiej przypomnieli całej społeczności szkolnej zasady bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych.

Cóż więcej? Tylko jedno: czas ferii ZACZĄĆ!

Anna Wiora

Uczniowie klasy Ia PSP nr 2 w Gogolinie za niedługo będą odpoczywać podczas ferii zimowych, ale nie zapomnieli o ptakach organizując PTASIĄ STOŁÓWKĘ!!!

W dniu 21 stycznia w naszej szkole zagościli eksperci z zakresu projektowania i druku 3D tworzący Instytut Wyobraźni. Dzięki nim nasi uczniowie mogli usłyszeć o Kulturze Przemysłowej Opolszczyzny, zobaczyć mobilną interaktywną wystawę edukacyjną 3D, która powstała w ramach realizowanego przez OCRG międzynarodowego projektu InduCult 2.0 oraz makietę trójwymiarowych obiektów przemysłowych Opolszczyzny. Uczniowie zostali zaproszeni również do zaprojektowania własnych wizualizacji i modeli.
Główny cel spotkania, jakim było zwiększenie świadomości uczniów o atrakcyjnej ofercie miejsc pracy w przemyśle w naszym regionie, został osiągnięty.
Polecamy obejrzenie filmu związanego z Kulturą Przemysłową Opolszczyzny oraz relacji z wizyty w naszej szkole.

 

zapraszamy

Dzień Otwarty
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2
w Gogolinie

Jeżeli dziecko zbliża się do wieku szkolnego i szukacie dla Niego odpowiedniej szkoły, to z pewnością zainteresuje Państwa Dzień Otwarty w gogolińskiej ,,dwójce” który odbędzie się

13 lutego 2015r g. 17.00 PSP 2 w Gogolinie

Będziecie Państwo mogli zapoznać się z ofertą placówki, a dzieci będą miały możliwość skorzystania z wielu przygotowanych dla nich niespodzianek.
Poza tym będzie możliwość wzięcia udziału w konsultacjach z psychologiem, pedagogiem oraz logopedą.

Zapraszamy
Dyrektor wraz z pracownikami PSP nr 2 w Gogolinie