Bliższe informacje na temat telefonu można znaleźć w dziale: Pomoc - Psycholog

telefon maly

Chciałam serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do akcji charytatywnej organizowanej w naszej szkole pod tytułem "okulary dla Afryki".
W ramach akcji zebraliśmy 72 pary okularów dla dzieci i dorosłych, w tym 21 par okularów korekcyjnych i 34 pary okularów słonecznych.

17 par okularów zdyskwalifikowaliśmy z powodu wad, co daje nam 55 par wysłanych okularów.
W ramach przypomnienia...
Fundacja Okuliści dla Afryki podczas swoich misji w krajach kontynentu afrykańskiego bada wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty, ewentualnie leków i okularów. Większości osób po prostu na to nie stać.
Dlatego! Kilka razy w roku wyruszają z Mobilną Kliniką w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać…
Na misji przede wszystkim przepisują leki i okulary. Te pierwsze – przekazują firmy farmaceutyczne w postaci darowizn. Te drugie – otrzymają właśnie od Nas/Was!

Dziękuję za zaangażowanie!
Sandra Polywka-Nicze

7 października klasy II wraz z klasą III b wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Hoplandia w Opolu. Zabawa była przednia. Uśmiechnięte i radosne dzieci skakały na trampolinach aż pod sufit. Korzystały z dmuchańców, basenu z piłkami oraz zjeżdżalni. Zadowoleni uczniowie zapowiedzieli pracownikom Hoplandii, że z chęcią jeszcze tam powrócą.
Zapraszamy do fotorelacji.

M. Grochla

Trzeciego października klasa 7B była na wycieczce w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu na spektaklu pt. ''Dziennik Anne Frank''. Sztuka przedstawiała tragiczne życie nastoletniej Anne Frank.
Dziewczyna była pochodzenia żydowskiego i musiała ukrywać się z rodziną przed Niemcami w czasie II wojny światowej. W sztuce bardzo podobało mi się połączenie gry aktorskiej z użyciem kukiełek. Spektakl wywarł bardzo duże wrażenie na większości uczniów.
Po zakończonym przedstawieniu nasza klasa udała się do opolskiej biblioteki miejskiej, gdzie zobaczyliśmy małą wystawę poświęconą Fryderykowi Chopinowi. W krótkiej rozmowie z panią bibliotekarką dowiedzieliśmy się, jakie książki i filmy można wypożyczyć. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Pizza Hut. Po zjedzeniu pizzy udaliśmy się na dworzec kolejowy w Opolu, wróciliśmy pociągiem do Gogolina.
Uważam wycieczkę za bardzo udaną i jedną z ciekawszych. Na pewno zapamiętam ją na dużej.

Liwia Biernat

1 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Lekkiego Tornistra. Dziewczęta i chłopcy z klas 1-3 zaprezentowali rówieśnikom, jak prawidłowo nosić tornister i co należy do niego zapakować. Następnie odbyło się ważenie plecaków.
Uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej, na których zapoznali się z ćwiczeniami, które należy wykonywać, aby nie powstawały wady postawy. Potem również odbyło się ważenie ich toreb.
Tym jednym dniem nie kończymy jednak akcji. Przez cały październik nauczyciele będą ważyli uczniom torby.
M. Grochla

1 października z okazji Światowego Dnia Muzyki uczniowie klas 1-3 mogli zaprezentować swoje zdolności muzyczne. Dziewczyny z klasy 3b zaśpiewały dla kolegów i koleżanek oraz nauczycieli.
Repertuar był bardzo urozmaicony. Zaśpiewano m.in. piosenkę Ewy Farny pt. „Bumerang” oraz hit zespołu 2 plus 1 „Chodź, pomaluj mój świat”. Jednak najbardziej popularnym przebojem okazał się kultowy już „Zbuntowany anioł”.
Na koniec obie klasy pierwsze zaśpiewały piosenkę, którą przygotowują na pasowanie.
M. Grochla

30 września klasa 3b świętowała Dzień jabłka. Najpierw uczniowie podali pomysły, jakie potrawy można przygotować z jabłek. Następnie wykonali pracę plastyczną, w którym jabłko odegrało główną rolę. Jednak ostatni punkt programu był najlepszy i długo wyczekiwany. Jedna z mam upiekła jabłecznik dla trzecioklasistów. Dziewczęta i chłopcy mogli spróbować przepysznego ciasta.
M. Grochla

30 września obchodzili swoje święto chłopcy. Tego dnia dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Życzeniom i drobnym upominkom nie było końca. Nauczyciele zadbali, aby chłopcy tego dnia czuli się wyjątkowo. Nie pytali ich i traktowali nieco bardziej ulgowo :-)

M. Grochla

Już po raz czwarty odbyły się w Gogolinie obchody Dni Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Impreza, jak co roku, trwała trzy dni.
W środę 25 września 10-osobowe zespoły przedstawicieli wszystkich szkół gminy Gogolin spotkały się w Miejskiej Bibliotece, by wysłuchać wykładów na temat przemysłu wapienniczego oraz kapliczek gminy Gogolin. W przerwie między wykładami można było usłyszeć recytację wierszy (m.in. w wykonaniu naszej uczennicy Jessici Woźnicy) i piosenki w wykonaniu uczniów gminy Gogolin. Po każdej prelekcji chętni uczniowie uczestniczyli w konkursach sprawdzających wiedzę, jaką dzięki tym wykładom nabyli. Trzeba przyznać, że uczestnicy zapamiętali bardzo dużo szczegółów, za co zostali nagrodzeni wartościowymi nagrodami. Do zwycięzców z naszej szkoły należeli: Kacper Grabelus (kl. VIII), Paulina Wieczorek (kl. VIIa), Julia Szmerdt (kl. VIII) oraz Wanesa Podsiadły (kl. VIII) .
W kolejnym dniu (26.09) w Sali DFK w Kamieniu Śląskim odbył się konkurs piosenek i recytacji. Uczestniczyło w nim po 6 uczniów z każdej szkoły. Umiejętności uczestników były na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też jury postanowiło przyznać tylko I i II miejsca. Wśród zwycięzców naszej szkoły były: Magdalena Bębęn oraz Jessica Woźnica, które zajęły I miejsca. Pozostali uczniowie: Jakub Czechowski, Emilia Kozołup, Zofia Lisowska oraz Lena Płaskura zajęli drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi nagrodami.
W piątek w hali im. Blautów odbyły się rozgrywki sportowe drużyn szkolnych - dziewcząt w piłce siatkowej i chłopców w piłce nożnej.
Wszystkim uczestnikom obchodów Dnia Młodzieży Mniejszości Niemieckiej dziękujemy za duże zaangażowanie a zwycięzcom GRATULUJEMY!

B. Konieczna