Drodzy,

Marszałek Województwa Opolskiego ogłasza nabór członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego na III kadencję.

W skład Forum wchodzą przedstawiciele Młodzieżowych Rad Miast, Gmin i Powiatów istniejących na dzień zarządzenia wyborów na obszarze Województwa, przedstawiciele środowisk młodzieżowych zgłoszonych indywidualnie, przez organizacje młodzieżowe lub nieformalne grupy młodzieżowe.

Kandydatów na członków Forum mogą zgłaszać:

 • Młodzieżowe Rady Miast, Gmin lub Powiatów,
 • nieformalne grupy młodzieży, składające się z min. 10 osób,
 • organizacje pozarządowe, prowadzące działalność statutową na rzecz młodzież
 • osoba indywidualna w wieku od 15 do 23 lat zamieszkała na terenie województwa opolskiego, nie przynależąca do Młodzieżowej Rady Miasta, Gminy lub Powiatu.

  Termin składania dokumentów mija 21 lutego br.

Poniżej link do ogłoszenia:

https://bip.opolskie.pl/2020/01/ogloszenie-o-naborze-czlonkow-forum-mlodziezy-samorzadu-wojewodztwa-opolskiego-iii-kadencji/

Informacje o działalności poprzednich kadencji FMSWO na FB:

https://www.facebook.com/mlodziezoweopolskie

Serdecznie zapraszam Naszą aktywną młodzież do rozpoczynającej się rekrutacji.

Dyrektor szkoły
R. Kochanowska

 

Plan zajęć znajduje sie w załączniku ikona pdf

Szanowni Państwo Rodzice.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi przypominamy, że na stronie wypoczynek.men.gov.pl znajduje się baza wypoczynku, w której łatwo i szybko rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu w zakładce Wypoczynek/Aktualności. Najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na zimowy wypoczynek można znaleźć w przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Poradniku bezpiecznego wypoczynku”. Przypominamy również o przydatnych stronach internetowych poświęconych bezpiecznemu wypoczynkowi:

 1. Serwis bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
 2. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego. To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej.
 3. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych/. Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
 4. Bezpłatną aplikację iPolak – niezbędnik w podróży, gdzie m.in. są aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie https://www.msz.gov.pl/pl/ipolak.
 5. Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

Dyrektor szkoły R. Kochanowska

Nasza uczennica Liwia Biernat została Podwójną Mistrzynią Opolskiego Okręgu Pływackiego w kategorii OPEN. Zdobyła pięć medali w pięciu startach: 2x złoty, 1x srebrny, oraz 2x brązowy. Pokonała o wiele starsze i doświadczone zawodniczki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 grudnia w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie. Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Michaeli Grochli przenieśli społeczność szkolną do Betlejem - w miejsce narodzenia Jezusa.
Na początku trzecioklasiści w świątecznej scenerii przepięknie przedstawili to, co wydarzyło się w szopce. Były śpiewy kolęd i bożonarodzeniowych pastorałek. Do gogolińskiej stajenki zawitały również aniołeczki, które zatańczyły dla Dzieciątka i zgromadzonych gości. Byli pastuszkowie, trzej królowie oraz prawdziwi górale.
Na końcu spotkania dyrektor szkoły, pani Renata Kochanowska odczytała świąteczne kartki z życzeniami od przyjaciół szkoły.
Po widowisku uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich sal na klasowe Wigilie.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych!
Do zobaczenia 7 stycznia. Odpoczywajcie!
Dziękujemy Państwu Szamperom za wykonanie przepiękniej stajenki. Będzie nam służyła przez długie lata.

M. Grochla

W środę  11 grudnia klasa VII a była gościem Państwa Zimmermann. W kafeterii Capuccino, po ciepłym powitaniu owocowym ponczem, uczniowie w białych fartuszkach,  z zapałem dawali upust swojej wyobraźni, dekorując  pierniki lukrem, polewą czekoladową oraz ozdobną posypką. Efektem były pięknie udekorowane cuda cukiernicze. Później  pierniki zostały ocenione przez jury, a  wszyscy uczniowie - nagrodzeni pyszną pizzą.  

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZIMMERMANN  ZA  CIEPŁE PRZYJĘCIE, PRZYGOTOWANIE WYPIEKÓW ORAZ MATERIAŁÓW DO DEKORACJI, PIERNIKI DLA NASZEJ KLASY I PYSZNA PIZZĘ.

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ PAŃSTWU ZIMMERMAN ZA  PRZYGOTOWANIE DLA KLASY VIIA KLASOWEJ WIGILII, PYSZNEGO POCZĘSTUNKU, A PANI MAŹNIAK ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU NASZEJ SALI  DO TEGO WAŻNEGO WYDARZENIA.

B. Konieczna

12 grudnia uczniowie klasy III b pojechali do zakładu Opiekuńczo – leczniczego
w Górażdżach i Krapkowicach. Dziewczęta i chłopcy przedstawili jasełka, zaprezentowali zdolności wokalne, śpiewając kolędy i pastorałki. Na koniec każde dziecko wręczyło piernikową słodycz.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, za pomoc.
• Piekarni Drost za piękne mikołajkowe pierniki.
• Państwu Duszyńskim oraz Państwu Zwiech za zorganizowanie transportu powrotnego.
Czujemy, że zrobiliśmy coś wyjątkowego dla innych ludzi. Było sporo emocji, a nawet łzy.

M. Grochla

W dniu 6.12.2019r . w naszej szkole odbyły się dla klas VII i VIII warsztaty profilaktyczne „NOE”, które miały na celu uświadomienie młodzieży konsekwencji picia alkoholu i skutków uzależnienia oraz korzystania z innych substancji psychoaktywnych. Programem objętych zostało 63 uczniów oraz 9 nauczycieli. W dniu 18.12.2019r. odbyły się kolejne warsztaty profilaktyczne – tym razem dla klas I-VI - na temat „Agresji i przemocy wśród rówieśników”. Ich celem było zapoznanie z definicją agresji słownej i fizycznej, poznanie emocji towarzyszących agresji oraz ich skutków. Uczniowie zdobywali również wiedzę z zakresu radzenia sobie z agresją oraz panowania nad negatywnymi emocjami. Programem objętych zostało 149 uczniów oraz 9 nauczycieli. Warsztaty zostały sfinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie.

Koryna Konopka
Pedagog szkolny