Psycholog szkolny mgr Sandra Polywka-Nicze

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

gabinet nr 23 (IIpiętro)

 

Poniedziałek

11:50-12:30
13:30-15-10

Wtorek

11:30-12:30

Środa

13:30-15:15

Czwartek

10:35-13:35
14:30-15:10

Piątek

09:40-11:40
11:45-12:45 (nauczanie indywidualne)
12:45-15:00

Godziny pracy w formie tabeli: ikona pdf

Dzisiaj kilka słów o zjawisku, które dotyka niemal 50% internautów, a z raportu zrealizowanego przez IQS dla organizacji Global Dignity Poland wynika, że ofiarami i autorami hejtu bardzo często są dzieci. Według badania z 2017 r., którego wyniki przedstawił Rzecznik Praw Dziecka, wynika natomiast, że co trzeci nastolatek padł ofiarą hejtu internetowego, a co piąty z nich sam stosował hejt wobec innych… Geneza  tego zjawiska nie jest złożona. Zobaczcie sami.

Są dwie szkoły – jedni twierdzą, że ludzie to gatunek z natury zły, drudzy – przeciwnie, że rodzimy się z gruntu dobrzy i tylko niesprzyjające życiowe okoliczności budzą w nas z czasem demony. Nie ma dowodów naukowych ani na potwierdzenie jednej, ani drugiej tezy, jednak szczególnie 21 listopada, w Światowym Dniu Życzliwości, warto przychylić się do tej drugiej opinii. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Jednym z głównych zadań poradni jest diagnoza dzieci i młodzieży. Diagnozą zajmuje się psycholog i pedagog, których badania uzupełniane są w miarę potrzeb badaniami specjalistów np. logopedy, neurologa, psychiatry itp. Na badanie zgłaszane są dzieci i młodzież przez rodziców, lub prawnych opiekunów. Młodzież pełnoletnia może zgłaszać się samodzielnie. Korzystanie z diagnozy, jak i wszelkich usług Poradni jest dobrowolne i nieodpłatne. Rodzice powinni wyrazić zgodę na badanie dziecka.

W tym roku w Mikołajki wcielimy się w rolę obdarowujących!
Od 5 listopada rusza w naszej placówce mikołajkowa zbiórka charytatywna dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla dzieci w Opolu. Cel jest szczytny więc gorąco zachęcam do udziału!
Zbiórka trwa do 4 grudnia. Dary można przynosić do wychowawców bądź bezpośrednio do gabinetu psychologa szkolnego (II piętro, nr 23). Poniżej lista zbieranych darów (na czerwono zaznaczone rzeczy, na które jest największe zapotrzebowanie):