PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. KORNELA MAKUSZYNSKIEGO W GOGOLINIE

AKCJE STAŁE:

• prowadzenie gazetki Samorządu Uczniowskiego i dbanie o jej estetykę; wywieszanie informacji o pracy S U oraz przygotowywanie gazetek związanych z aktualną tematyką;
  • informowanie wszystkich uczniów i wychowawców klas o organizowanych akcjach;
  • spotkania SU z opiekunem;
  • współpraca z Radą Rodziców naszej szkoły;
  • przekazywanie informacji o działalności Samorządu Uczniowskiego na stronę internetową szkoły;
  • współpraca z fundacjami organizującymi akcje charytatywne;
  • udział w uroczystościach szkolnych
  • działania wynikające z aktualnych potrzeb szkoły.

26 kwietnia w naszej szkole zrobiło się słodko. A to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił Dzień Czekolady. Uczniowie i nauczyciele mogli podzielić się słodyczami, które otrzymali na Wielkanoc. Akcja wywołała uśmiechy na twarzach dziewcząt i chłopców, bo kto nie lubi czekolady?!

M. Grochla

10 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień białej koszulki. W naszej szkole zrobiło się jeszcze bardziej zimowo. Zapraszamy do fotorelacji.
M. Grochla

30 listopada w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali stoiska z wróżbami dla sowich kolegów i koleżanek. Na szkolnych korytarzach przepowiadali przyszłość oraz organizowali zabawy andrzejkowe.

Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo kto nie chciałby wiedzieć, co go czeka w przyszłości?!

M. Grochla

30 listopada w naszej szkole zrobiło się biało. Wszystko przez to, że obchodzono Dzień białych skarpet. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele dumnie prezentowali swoje piękne skarpetki.

M. Grochla

26 listopada w naszej szkole uczniowie klas 1-8 obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Dziewczęta i chłopcy klas młodszych uczestniczyli w zajęciach ze swoimi przytulankami. Starsi natomiast przynieśli maskotki, żeby zapewnić sobie alibi, ponieważ ten, kto miał misia, nie mógł być pytany na lekcjach.

M. Grochla

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to, co chcę.
23 listopada w naszej szkole uczniowie klas młodszych obchodzili Dzień Kredki. Każde dziecko otrzymało kolorowankę, którą pięknie wypełniło, używając kredek. Czasem zwykła kolorowanka lub kredka mogą poprawić humor.

M. Grochla

11 października obchodzimy Dzień Dziewcząt. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną akcję. Każda dziewczynka, która przyszła w spódniczce nie była pytana na lekcji.
Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych imprezach.