Grudzień to wyjątkowy czas. Czas radości i oczekiwania. Czas, gdy odwiedza nas Mikołaj. W tym roku i o naszej szkole nie zapomniał, może dlatego, że dzieci były grzeczne 
6 grudnia w naszej szkole zrobiło się czerwono. Uczniowie, nauczyciele, a także pracownicy placówki ubrali mikołajkowe czapeczki i podtrzymali naszą coroczną tradycję. Były paczuszki, babeczki, czekoladowe mikołajki i inne łakocie. Każdy otrzymał słodki upominek. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego dzielili cukierkami. To był wyjątkowo słodki dzień.
Święty Mikołaju, zapraszamy do nas również za rok.

PS Sanie możesz zostawić na parkingu za budynkiem szkoły
M. Grochla

{sigplus}artykuly/2019/12/08{/sigplus}

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, uczniom, pracownikom naszej szkoły, którzy tak hojnie zaangażowali się w mikołajkową akcję charytatywną dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Nasza placówka zebrała łącznie:
-141 opakowań chusteczek nawilżających,
-54 opakowania pampersów (w tym 15 dużych kartonów),
-2 opakowania podkładów higienicznych,
-2 rolki papieru,
-50 kolorowanek,
-31 opakowań kredek.

5 grudnia, by zdążyć przed mikołajkami, klasa 6b zawiozła dary do hospicjum. Papież Franciszek kiedyś powiedział, że byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć, że dzisiaj zrobił gest miłości wobec drugiego człowieka... Taki właśnie gest zrobiliśmy my - wy. Uczmy nasze dzieci troski o drugiego człowieka, zwłaszcza tego słabszego.
Serdecznie dziękuję za przyłączenie się do akcji! Zapraszam do kolejnych. Relacja fotograficzna dostępna poniżej oraz na fanpage'u Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu na facebooku.

Sandra Polywka-Nicze

{sigplus}artykuly/2019/12/07{/sigplus}

2 grudnia klasa 3b i klasa 4 w ramach projektu „Sztuczna Inteligencja I – programowanie w szkołach Opolskiego NUTS-3” wyruszyła na wycieczkę do Zaczarowanego Świata (RZPWE) w Opolu. Wyjazd ten był zakończeniem projektu, w którym uczniowie uczestniczyli od września 2018 roku.
Dziewczęta i chłopcy zamienili się w odkrywców. Mogli wykonywać doświadczenia, programować zabawki i roboty. Wcielili się w rolę pracowników budowy, którzy wspólnymi siłami musieli zbudować solidny dom z klocków.

M. Grochla

{sigplus}artykuly/2019/12/06{/sigplus}

27 listopada klasa VII a uczestniczyła w dwóch lekcjach (z j. polskiego oraz chemii) w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu.
Na lekcji chemii uczniowie obliczali masę i gęstość różnych substancji. W części teoretycznej świetnie poradzili sobie z ich klasyfikacją, a później (w części praktycznej) bardzo dobrze dokonali obliczeń z wykorzystaniem wag oraz odpowiednich wzorów. Na podstawie uzyskanych wyników rozpoznawali materiały, których gęstość i masę badali. Kilkorgu uczniom udało się uzyskać bardzo dokładne wyniki, zgodnie z danymi podanymi w tabeli.
Na lekcji j. polskiego uczniowie za pomocą gier (koła fortuny, gry w statki) mieli możliwość utrwalenia poznanego materiału: gramatyki, treści lektur oraz pisowni. Liczyła się tu wiedza oraz tempo udzielania odpowiedzi, a podczas gry w statki - umiejętność pracy zespołowej. Emocje, jakie towarzyszyły uczniom podczas tych rywalizacji z pewnością przyczyniły się do lepszego zapamiętaniu powtarzanego materiału.
Zajęcia w CNP były bardzo ciekawe, a uczniowie uczestniczyli w nich z dużym zaangażowaniem. 

B. Konieczna

{sigplus}artykuly/2019/12/05{/sigplus}

We wtorek 26 listopada nasza klasa 7B była na wycieczce w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu na warsztatach z robotyki. Na pierwszych zajęciach nauczyliśmy się programować polecenia dla robotów, a później graliśmy nimi w piłkę nożną. Towarzyszyło nam wtedy bardzo dużo emocji. Na kolejnych zajęciach była zabawa ozobotami, które są małe jak piłeczka ping-pongowa. Układaliśmy dla nich tor z puzzli. Roboty te rozpoznawały kolor, który sugerował, jakie polecenie mają wykonać. Pod koniec poszliśmy wspólnie coś zjeść. Naszym środkiem transportu był pociąg. Podróże nim są zawsze bardzo śmieszne i ciekawe.

Marta Czaja, kl. 7b

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą wróżb i znaków podpowiada nam, co nas może spotkać w przyszłości.
Tuż przed 30 listopada, w czwartek 28.11.2019 roku I i II piętro szkoły zamieniły się w czarodziejskie "Salony Wróżb". Niezwykłe, magiczne damy z klasy III b z pomocą p. Michaeli Grochli przygotowały wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów klas 1-3. Także starsi uczniowie mogli poczuć magię czarów. Wybrani spośród klas V a, VII b oraz VIII a z pomocą p. Anny Szczudrawy przepowiadali przyszłość chcącym ją poznać kolegom i koleżankom. Udało się również zaczarować niektórych pracowników szkoły. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Klasa 3b zakodowała również klucz na macie do kodowania.
Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom i pracownikom szkoły przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty, jaki zawód będzie miał w przyszłości i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy, że tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Anna Szczudrawa

W ostatnim tygodniu listopada uczniowie naszej szkoły ruszyli na parkiet. Tańczyli, śpiewali i dobrze się bawili, świętując andrzejki. Dyskoteka dla dziewcząt i chłopców odbyła się w restauracji Cafeteria Cappuccino państwa Zimmermann. Zabawa była przednia, a humory dopisywały. Zapraszamy do fotorelacji.

M. Grochla

Już po raz dziewiąty zorganizowano spotkanie słowno-muzyczne „Ein kreatives Treffen mit Poesie und Musik in der Gemeinde Gogolin”. Uczniowie naszej szkoły występowali na scenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie. Wszyscy uczestnicy pokazali wysoki poziom artystyczny. Nie było przegranych, gdyż każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Katarzyna Kubiczek

Dnia 26 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Mieli okazję poznać Królową Książkę, którą smuciło niewłaściwe obchodzenie się z lekturą oraz postacie z bajek – Kota w butach, Dziewczynkę z zapałkami i Kopciuszka. Pierwszaki pochwaliły się swoją wiedzą na temat poszanowania książek oraz udowodniły, że znają odpowiedzi na wszystkie zagadki pani bibliotekarki. Na zakończenie uczniowie klasy 1a i 1b złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować zbiory w bibliotece oraz zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Anna Feilert

25 listopada - jak co roku - w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie mogli przynieść swoje pluszaki, które mogły im towarzyszyć w czasie lekcji.

Dzieci z klas 1-3 otrzymały misiowe „kodowanki” oraz liczne karty pracy związane z obchodami tego dnia. Jednak nie tylko młodsze dzieci miały przy sobie maskotki. Uczniowie klas 4-8 również świętowali. Przyniesienie pluszowej zabawki gwarantowało niepytanie na lekcjach.

Wszyscy mamy coś z dzieci i lubimy się przytulać. A miś nadaje się do tego idealnie.

M. Grochla