3 grudnia 2021 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle pasjonującym spotkaniu z panią Ewą Letachowicz – pisarką z Gogolina, autorką poczytnej książki pt. „Psia chata”,  które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie i zostało zorganizowane przez bibliotekarzy PSP nr 2 w Gogolinie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gościem specjalnym była Matylda – mops zwany Tysią, jedna z bohaterek dzieła. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wsłuchiwali się w opowiadania o milusińskich autorki, chętnie odpowiadali na pytania, dzielili się własnymi przeżyciami związanymi ze zwierzętami. Dziękujemy serdecznie pani Ewie Letachowicz za tak cudowne spotkanie, gdyż wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że „Taką” książkę należy przeczytać!

mgr Izabela Bieńczak, mgr Anna Feilert