W czwartek 6 czerwca obie klasy IV udały się pociągiem do Opola. Celem wyjazdu był spektakl w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora oparty o jedną z lektur. Była to sceniczna aranżacja „Akademii pana Kleksa” - aranżacja z efektami wizualnymi i dźwiękowymi. Z pewnością niecodzienne było wyjście aktorów do publiczności. Tak też nasze dzieciaki mogły przybić piątkę Adasiowi Niezgódce a nawet samemu panu Kleksowi. W drodze do teatru mogliśmy wejść na „górkę”, gdzie obejrzeliśmy studnię św. Wojciecha a pani Mocia opowiedziała nam legendę o tym świętym.
Po przedstawieniu drogi klas IV się rozeszły. Klasa IV a wybrała się spacerkiem na dworzec PKP, po drodze zahaczając o punkty z lodami czy przekąskami a klasa IV b udała się w kierunku przystani nad rzeką Odrą. Po drodze była oczywiście przerwa na lody – ochłoda w tak upalny dzień z pewnością wszystkim zrobiła dobrze.
Rejs promem po Odrze okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci mogły podziwiać piękne mosty i kamienice stojące na brzegu rzeki. Wysłuchały też ciekawych historii oraz zostały poinstruowane przez pracownika promu nt. bezpieczeństwa. Wzięły również udział w konkursie na obliczenie prędkości, z jaką płynie prom.
Statkiem dotarliśmy prawie do samego zoo. Tam, w trakcie zwiedzania i podziwiania zwierząt, zrobiliśmy przerwę, zjedliśmy obiad i trochę wypoczęliśmy. Potem udaliśmy się – zmęczeni, ale zadowoleni - do domu.

Anna Wiora